Piłka ręczna 1 liga kobiet. San Jarosław wygrał z Otmętem w Krapkowicach

Wiktoria Kostuch (z piłką) w Krapkowicach rzuciła dzisięć bramek
Wiktoria Kostuch (z piłką) w Krapkowicach rzuciła dzisięć bramek Grzegorz Kostka
Ostatni w tabeli Otmęt Krapkowice mocno postraszył San Jarosław.

Już po czterech minutach przyjezdne prowadziły 3:0. Jednak z prowadzenia podopieczne Michała Kubisztala długo się nie nacieszyły, bo już w siódmej minucie gospodynie prowadziły 4:3. Kolejne minuty to zacięta walka z lekka przewagą miejscowych, które to w 18 minucie prowadziły nawet trzema bramkami. W końcówce połowy San poprawił skuteczność i ostatecznie na przerwę zszedł z remisem po 16.

Po zmianie stron lepsze wrażenie sprawiał San i odskoczył rywalkom na trzy bramki w 44 minucie i taką przewagę utrzymywał do 54 minuty. W końcówce gospodynie postawiły wszystko na jedną kartę i omal nie dogoniły jarosławianek. Na szczęście dla Sanu dwie bramki zdobyte w 58 minucie przypieczętowały sukces zawodniczek Sanu. Jako ciekawostkę trzeba dodać, że sędziowie w całym spotkaniu podyktowali aż 15 rzutów karnych.

Otmęt Krapkowice - San Jarosław 27:28 (16:16)

San: Kubisztal, I. Ochońska, Dziura – Brzozowska 3, Borowska 1 cz [59-faul], Bartuzel 1 cz [60-faul], Szymańska-Galas, A. Zięba 4, Płocica 2, Gałat 1, Galas, Chrapek 2, Kostuch 10, Ż. Zięba, Majerczyk-Paśnik 4. Trener Michał Kubisztal.

Kary: 6 i 12 min. Widzów 200

Pozostałe mecze:
Olimpia Beskid Nowy Sącz - Imperium Katowice 19:23 (8:13);
Sośnica Gliwice - Wesoła Warszawa 25:25 (12:12) k. 4:3;
MTS Żory – Varsovia 26:31 (14:16);
AZS AWF Warszawa - SPR Olkusz 42:37 (18:16).
Awansem SPR JKS Jarosław - AZS UMCS Lublin 32:21.

Liderem rozgrywek pozostaje JKS Jarosław z przewagą 7 punktów nad Imperium Katowice. San plasuje się na 10 miejscu z dorobkiem 12 punktów.