Piłka ręczna. 1 liga kobiet. San zawalił końcówkę, JKS nie do zatrzymania [ZDJĘCIA]

JKS (czarno-niebieskie barwy) uporał się z kolejnym przeciwnikiem
JKS (czarno-niebieskie barwy) uporał się z kolejnym przeciwnikiem Grzegorz Kostka
JKS odprawił kolejnego rywala mimo, że ze skutecznością różnie bywało. San punkty stracił w ostatnich dwunastu minutach notując nie wytłumaczalny przestój.

SPR JKS Jarosław - Sośnica Gliwice 33:25 (17:10)

JKS: Backiel, Kulpa, Musakova – Wojtaszek, Bieńkowska, Amanda Szymborska 5, Luberecka 3 cz[54-faul], Aleksandra Szymborska 3, Rygiel, Strózik 1, Moszkowicz, Strzębała 1, Wicińska 3, Shupik 9, Turkalo 9. Trener Vit Teleky.

Kary: 6 i 4 min. Widzów 650.

Przed meczem Św. Mikołaj rozdawał kibicom słodycze. Na boisku Mikołaja dla drużyny gości już nie było. JKS, mimo że nie za grał super zawodów, wygrał w pełni zasłużenie, a jego zwycięstwo ani przez moment nie było zagrożone.

Gospodynie grając szybką piłkę ręczną już w pierwszej połowie wypracowały sobie siedmiobramkową przewagę, która powinna być jeszcze większa, gdyby nie kilka fauli ofensywnych czy głupich strat.

Po zmianie stron mecz był bardziej wyrównany, ale to za sprawą kiepskiej skuteczności miejscowych, które zmarnowały kilka wyśmienitych okazji do zdobycia bramek. Z dobrej strony po raz kolejny w bramce JKS-u pokazała się Matra Backiel.

AZS UMCS Lublin - San Jarosław 30:22 (13:12)

San: Dziura, Kubisztal – Brzozowska 1, Borowska 2, Bartuzel, A. Zięba, Płocica, Hołowaty 1, Gałat 1, Pasławska, Chrapek 2, Kostuch 8, Rychlicka, Ochońska 7, Ż. Zięba, Majerczyk-Paśnik. Trener Michał Kubisztal.

Kary: 6 i 10 min. Widzów 100.

San przez 48 minut grał bardzo dobry mecz. W tejże właśnie minucie Jarosławianki remisowały po 21. Od tego momentu stało się coś nie wytłumaczalnego. San przez następne 12 minut rzucił zaledwie jedną bramkę a stracił dziewięć.

– To co się stało w ostatnich 12 minutach trudno wytłumaczyć, przegrać końcówkę 9:1, wcześniej grając bardzo dobry mecz, jest nie wytłumaczalne – utyskiwał po meczu trener Michał Kubisztal.