Piłka ręczna, 1 liga. Pierwsze wyjazdowe zwycięstwo Handballu Rzeszów

kostek
Handball Rzeszów wygrał w Radomiu.
Handball Rzeszów wygrał w Radomiu. Handball Rzeszów
Handball Rzeszów w przedostatnim meczu sezonu 2021/22 pojechał do Radomia i odniósł pierwsze wyjazdowe zwycięstwo.

Handball Rzeszów - PreZero Radom 21:23 (10:10)

Handball: Stapińska, Margiel - Ginalska 1, Tereszak, Płocica, Warias, Szczęsna 5, Lasek 8, Matraszek, Harpula 1, Puchalska 2, Pełzak, Jamrozik 1, Ziajka 4, Tomaszewska 1. Trener Jakub Bober

Kary 6 i 14 Min.

Widzów 50.
Pierwsze minuty należały do gospodyń, które po 3 minutach prowadziły 3:1. Rzeszowianki szybko jednak znalazły swój rytm grania i po następnych pięciu minutach to one prowadziły 4:3. W kolejnych minutach nasz zespół dołożył jeszcze dwie bramki do przewagi i w 17 minucie prowadził 8:5. Końcowe minuty pierwszej połowy, już takie dobre nie były i miejscowe doprowadziły do wyrównania.

Pierwszy kwadrans po przerwie to gra bramka za bramkę. W 47 minucie radomianki objęły prowadzenie 17:15, na szczęście po czterech minutach na prowadzeniu były już rzeszowianki (18:17). Ostatnie pięć minut to popis naszego zespołu. Podopieczne Jakuba Bobera w tym fragmencie gry zdobyły cztery bramki, tracąc tylko jedną z karnego co pozwoliło na odniesienie historycznego wyjazdowego zwycięstwa.

Handballowi do rozegrania pozostał jeszcze jeden mecz w niedzielę 1 maja z AZS Uniwersytet Warszawski. Wyjazdowe zwycięstwo w Radomiu pozwoliło rzeszowiankom w ligowej tabeli zrównać się punktami z dziesiątą Marcovią. Obie drużyny maja po osiem punktów.