Piłka ręczna 1 liga. SPR Orzeł Przeworsk pokonał SMS Kielce [ZDJĘCIA]

SPR Orzeł Przeworsk (białe koszulki) pokonał SMS Kielce.
SPR Orzeł Przeworsk (białe koszulki) pokonał SMS Kielce. Grzegorz Kostka
To nie był łatwy mecz dla przeworszczan. Ekipa SMS postawiła wysokie wymagania Orłowi.

Orzeł dość szybko wypracował sobie przewagę. W 14minucie prowadził 11:6, a w 19 było 15:9 i wydawało się, że sytuacja jest pod pełna kontrolą. Z czasem jednak goście złapali odpowiedni rytm gry i stopniowo zaczęli się zbliżać, by na przerwę zejść z minimalną stratą. Po przerwie przez pierwszy kwadrans trwała wyrównana walka, nikt nie był wstanie odskoczyć na więcej niż jedno trafienie. Losy meczu rozstrzygnęły się między 47 a 52 minutą, kiedy to miejscowi wypracowali sobie pięć bramek przewagi. Bardziej doświadczeni zawodnicy Orła w ostatnich minutach spokojnie dowieźli zwycięstwo do końcowej syreny.

SPR Orzeł Przeworsk – SMS I Kielce 34:29 (18:17)

SPR Orzeł: Barnaś, Kędzior - Wlazło, Mroszczyk, Starzecki 4, Jewuła 6, Mochocki 6, Dutka 5, Kociuba 3, Kubisztal 1, Świerk 2, Małecki, Czapka 4, Kubik 2, Bednarz 1. Trener Michał Kubisztal

Kary: 18 i 10 min

Widzów: 200.

Po rozegraniu zaległego meczu z SMS, przeworski Orzeł awansował na 5 lokatę z dorobkiem 28 punktów w 14 meczach.