Piłka ręczna, 2 liga kobiet. SPR Handball Rzeszów pokonał we własnej hali Start Michałkowice [ZDJĘCIA]

SPR Handball Rzeszów wygrał u siebie z MKS-em Start Michałkowice 27:19
SPR Handball Rzeszów wygrał u siebie z MKS-em Start Michałkowice 27:19 Michał Czajka
Zawodniczki z Rzeszowa rozegrały bardzo dobre spotkanie i zasłużenie zgarnęły komplet oczek.

- Bardzo dobre zawody w wykonaniu rzeszowianek, dobra gra w obronie do 47 minuty straciliśmy tylko 11 bramek – cieszył się po meczu Maciej Śliż, II trener Handballu.

Przyjezdne jedynie w pierwszych minutach nawiązywały walkę z dobrze usposobionymi zawodniczkami Handballu. Z minuty na minutę przy dobrej obronie gospodyń, rosła przewaga Handballu, by na przerwę zejść z dziewięcioma bramkami na plus.

- W dzisiejszym meczu obrona bardzo dobrze funkcjonowała, a to pomogło mi w obronie większości rzutów. Dziewczyny skutecznie rzucały bramki, więc uzyskałyśmy przewagę nad przeciwniczkami. Dobra gra oraz wsparcie kibiców, pomogły nam wygrać to spotkanie - krótko podsumowała mecz, bramkarka Anna Stapińska.

W drugiej połowie gospodynie kontynuowały swoja dobra grę zarówno w ataku jak i w obronie i w 47 minucie prowadziły 24:11. Od tego momentu rzeszowianki rozluźniły się, pozwoliły przyjezdnym troszkę pograć, oddać kilka rzutów z czystych pozycji. Efektem pięć bramek z rzędy rywalek z Michałkowic. Ostatnie pięć minut to już spokojna gra bramkę za bramkę z obu stron i wyczekiwanie na końcową syrenę.

SPR Handball Rzeszów- Start Michałkowice 27:19 (16:7)

Handball: Stapińska, Błażejowska – Ginalska, Tereszak, Tomaszewska, Wolak 4, Samborska, Nycz, Płocica 8, Harpula 1, Puchalska, Dębiak 7, Szczęsna 4, Jamrozik 1, Rembisz 1, Ziajka. Trener: Jakub Bober.

Sędziowali Pelc i Pretzlaf (Rzeszów). Kary: 6 i 2 minut. Widzów 100.

POZOSTAŁE WYNIKI: Tor Dobrzeń Wielki - SPR JKS II Jarosław przeł. na 9.11; Otmęt Krapkowice - Start Pietrowice Wielkie 29:24 (16:10); Ruch II Chorzów - Nails Company Zabrze 44:13 (21:8).