Piłka ręczna 2 liga. SPR Stal Mielec przegrała z AZS AGH II Kraków [ZDJĘCIA]

SPR Stal Mielec (białe koszulki) przegrała z AZS AGH II Kraków.
SPR Stal Mielec (białe koszulki) przegrała z AZS AGH II Kraków. Paulina Polechońska
Niespodzianki nie było, mielecka młodzież mimo ambitnej postawy nie dała rady faworyzowanym krakowianom. Tym samym rok 2022 sezonu 22/23 kończy bez zdobyczy punktowej.

Goście już po pięciu minutach prowadzili trzema trafieniami, a po kwadransie pięcioma. Mielczanie odrobili część strat, ale po chwili znów przyjezdni mieli pięć bramek przewagi i taką to przewagą zakończyła się pierwsza połowa. Pierwsze dziesięć minut po przerwie to znakomita gra krakowian, którzy bardzo szybko dorobili się dziesięć bramek na plusie. Stal niestety nie za bardzo była w stanie przeciwstawić się rywalom, co skrzętnie wykorzystywało AGH, dorzucając następne bramki. Jedynie między 47 a 50 minutą, miejscowi potrafili zdobyć dwie bramki z rzędu. Końcowe minuty przebiegały pod pełną kontrolą gości, którzy zasłużenie wygrali w Mielcu różnicą trzynastu trafień. Formą znów błysną Filip Draguła, autor ośmiu trafień dla gospodarzy.

SPR Stal Mielec – AZS AGH II Kraków 21:34 (11:16)

SPR Stal: Soboń, Tara - Draguła 8, Straż 1, Rybicki 1, Paleń, Polechoński 1, Mikielewicz 3, Król 3, Wilk, Dzierga 4. Trener Tomasz Sondej.