Piłka ręczna, 2 liga. Znakomity finisz i pechowe karne Orła Przeworsk, Stal II Mielec znów przegrała, Handball Rzeszów przełożył mecz

kostek
Orzeł (czerwone stroje) przegrał w Kielcach po rzutach karnych.
Orzeł (czerwone stroje) przegrał w Kielcach po rzutach karnych. Grzegorz Kostka
Handball Rzeszów nie rozegrał swojego meczu. Spotkanie zostało przełożone przez związek. Orzeł Przeworsk przegrał po rzutach karnych, a Stal II Mielec, mimo że dzielnie walczyła, punktów nie przywiozła.

2 liga piłki ręcznej kobiet

Handball Rzeszów planowo miał zagrać z KS Bystra, jednak ten mecz jak i pozostałe mecze tej serii gier zostały przełożone.

W ligowej tabeli Handball jest liderem i ma 15 oczek.

2 liga piłki ręcznej mężczyzn

SMS II Kielce - SPR Orzeł Przeworsk 27:27 k. 5:4 (12:14)

Orzeł: Kędzior, Maj 1 – Kozdroń 3, Czapka 5, Styczeń, Thomas, Bakowski 4, Litwińczuk 3, Gancarz 4, Balawejder, Karabanowski, Świerk 7, Michalik, Andrusiewicz. Trener Sebastian Pelc.

Kary: 4 i 8 minut.

Przez cały mecz trwała twarda walka. Na prowadzeniu drużyny zmieniały się kilkakrotnie. Ostatnie dziesięć minut było dość dziwne. Wpierw na cztery bramki odskoczyli gospodarze (27:23), by po upływie trzech minut Orzeł doprowadził do remisu. Losy meczu rozstrzygnęły się w rzutach karnych, w których lepsi okazali się miejscowi.

VIVE II Kielce - SPR Stal II Mielec 32:24 (15:11)

Stal II: Polak, Trojanowski – Draguła 3, Osmola 13, Paleń, Krzysztofek, Sobczyk 2, Polechoński 1, Dzierga 2, Wilk 3. Trener Tomasz Sondej.

Kary: 10 i 8 minut.

Mielecka młodzież dzielnie się trzymała do 23 minuty, kiedy to przegrywała tylko 10:8. W końcówce pierwszej odsłony zespół gospodarzy wypracował sobie cztery bramki przewagi. Po zmianie stron ambitnie walczący mielczanie odrobili straty i w 46. minucie doprowadzili do remisu po 20. W końcówce jednak zdecydowanie lepiej zagrali gospodarze i to oni cieszyli się z końcowego zwycięstwa. Na szczególne słowa uznania zasłużył Daniel Osmola, który aż 13 razy pokonał bramkarzy miejscowych.

Pozostałe wyniki:

Busko - Azoty II Tarnów 25:28 (13:13).

Pauza Politechnika Kielce.

W ligowej tabeli Orzeł uplasował się na 5 miejscu z dorobkiem 12 punktów, zaś Stal II zajęła miejsce 7, mając 4 punkty. Obie nasze ekipy teraz czeka rywalizacja w grupie niemistrzowskiej.