Piłka ręczna 2 liga. Zwycięstwo Handballu Rzeszów, porażka Orła Przeworsk

Szczypiornistki Handballu wygrały mecz na szczycie.
Szczypiornistki Handballu wygrały mecz na szczycie. Handball Rzeszów
Handball Rzeszów wygrał na wyjeździe i umocnił się na pozycji lidera. Orzeł Przeworsk z kolei przegrał trochę na własne życzenie.

2 liga piłki ręcznej kobiet

Start Michałkowice - Handball Rzeszów 25:31 (14:14)

Handball: Stapińska, Margiel – Ginalska 3, Tereszak 3, Julia Płocica 3, Wolak, Szczęsna 3, Jolanta Płocica 2, Harpula, Samborska 2, Osękowska, Jamrozik 1, Ziajka 2, Lasek 10, Nycz, Zięba 1. Trener Jakub Bober.

Kary: 10 i 4 minut.

Pojedynek dwóch czołowych drużyn był bardzo zacięty. W pierwszej połowie żadnej ze stron nie udało się odskoczyć. Na przerwę zespoły zeszły z remisem. Handball w drugiej połowie złapał wiatr w żagle i stopniowo zaczął budować przewagę, która na koniec spotkania wyniosła sześć trafień przewagi. Rzeszowianki po tym zwycięstwie zostały0 samodzielnym liderem drugoligowej tabeli.

Pozostałe mecze:

Dobrzeń Wielki – Bystra 26:21;

Pietrowice Wielkie – Zabrze przeł. na 3.03.

Na czele ligowej tabeli plasuje się Handball z dorobkiem 21 oczek.

2 liga piłki ręcznej mężczyzn

SPR Górnik Zabrze - SPR Orzeł Przeworsk 25:21 (14:13)

Orzeł: Kędzior, Maj, Nehrebecki – Czapka 7, Styczeń 4, Litwińczuk, Bakowski 1, Andrusiewicz, Świerk 7, Thomas, Karabanowski 1, Wlazło, Balawejder 1, Michalik. Trener Sebastian Pelc.

Kary: 4 i 8 minut.

Mecz na szczycie padł łupem gospodarzy, ale wcale tak nie musiało być. Orzeł mimo słabych pierwszych dwudziestu minut (11:5 w 20 min), mógł pokusić się o zwycięstwo. Szczypiorniści z Przeworska prowadzili jeszcze w 51. minucie (20:21) i do końca spotkania nie potrafili rzucić już bramki, za to miejscowi odpowiedzieli pięcioma trafieniami i zaksięgowali zwycięstwo.