Piłka ręczna, 2 liga. Zwycięstwo Handballu Rzeszów, porażki Orła Przeworsk i Stali II Mielec

Mateusz Świerk (z piłką) rzucił Buskowiance sześć bramek.
Mateusz Świerk (z piłką) rzucił Buskowiance sześć bramek. Grzegorz Kostka
2-ligowcy z Podkarpacia grali ze zmiennym szczęściem. Zwycięstwo odniósł Handball Rzeszów, zaś porażek doznały obie męskie ekipy.

2 liga piłki ręcznej kobiet

SPR Handball Rzeszów - Nails Zabrze 27:26 (13:13)

Handball: Stapińska, Margiel – Ginalska 5, Tereszak 1, Tomaszewska 1, Julia Płocica 2, Szczęsna 2, Jolanta Płocica 4, Harpula, Samborska, Puchalska 4, Solarz, Jamrozik 1, Ziajka, Lasek 7, Szklarz. Trener: Jakub Bober

Kary 4 i 4 minut.

Handball pokazał, że każdy przeciwnik powinien się go bać. Faworyt z Zabrza z Rzeszowa wyjeżdża bez punktów. Rzeszowianki prowadziły przez całą pierwszą połowę, aż do 30. minuty, kiedy to rywalki doprowadziły do remisu. Po przerwie przez kwadrans prowadziły przyjezdne. Na szczęście w porę rzeszowianki się zmobilizowały i w 50. minucie ponownie wyszły naprowadzenie, którego nie oddały już do końcowej syreny.

POZOSTAŁE MECZE:

Pietrowice Wielkie - Dobrzeń Wielki 24:22

Bystra – Michałkowice przeł. na 5.12.

Po rozegraniu sześciu niepełnych serii spotkań, na czele ligowej tabeli Start Pietrowice z 12 punktami, Handball z 9 oczkami jest trzeci.

2 liga piłki ręcznej mężczyzn

SPR Stal II Mielec - SMS II Kielce 18:34 (9:15)

SPR Stal II: Polak,Trojanowski – Draguła 4, Osmola 8, Paleń, Nadzieja 1, Krzysztofek 1, Polechowski 1, Mrozik 2, Dzierga 1, Wilk. Trener Tomasz Sondej

Kary: 10 i 2 minut.

Pierwsze minuty nie zapowiadały gładkiego zwycięstwa gości. Jeszcze w 12. minucie na tablicy wyników widniał remis 4:4. Od tego momentu na boisku dominowali już goście, którzy stopniowo powiększali przewagę by na koniec pierwszej odsłony prowadzić sześcioma trafieniami. Po przerwie na boisku rządzili goście i ostatecznie wygrali różnicą aż szesnastu bramek.

SPR Orzeł Przeworsk – Buskowianka Busko 24:28 (11:14)

Orzeł: Maj 1, Kędzior – Kozdroń, Czapka 4, Bakowski 5, Litwińczuk 3, Styczeń 1, Michalik 1, Gancarz 2, Andrusiewicz, Kornafel 1, Świerk 6, Thomas, Karabanowski. Trener Sebastian Pelc

Kary: 4 i 10 minut.

Orzeł zaczął źle, przegrywał 0:3 i 1:5, ale za kilka minut odrobił straty i doprowadził Dio remisu po 6. Niestety kilka błędów w ataku sprawiło, że goście znów odskoczyli na 11:14 w 30. minucie. Początek drugiej odsłony to znów skuteczna gra gości, którzy w 40 minucie prowadzili już 20:13. Gospodarze zerwali się do odrabiania strat, ale zdołali zniwelować dystans jedynie do czterech trafień.