Piłka ręczna 2 liga. Zwycięstwo Handballu Rzeszów, porażki Orła Przeworsk i Stali II Mielec

Orzeł Przeworsk (czerwone stroje) w pojedynku z Politechniką spisał się nie najlepiej i przegrał w Kielcach. Grzegorz Kostka
Kolejną serię meczów rozegrali szczypiornistki i szczypiorniści drugoligowych zespołów. Z naszych drużyn zwycięstwo odniósł tylko rzeszowski Handball.

2 liga piłki ręcznej kobiet

Rzeszowianki stoczyły bardzo zacięty pojedynek. W pierwszej połowie walka trwała praktycznie bramka za bramkę, żadnej ze stron nie udało się odskoczyć od rywalek. Minimalnie lepszy był nasz zespół. Losy mecz rozstrzygnęły się w drugiej połowie, kiedy to Handball od stanu 16:16 odskoczył gospodyniom na trzy bramki. Miejscowe próbowały odrobić dystans bramkowy, ale nasz zespół dobrze bronił, a do tego odgryzał się kolejnymi bramkami. Dzięki czemu z Raciborza przywozi komplet oczek.

Start Pietrowice Wielkie - SPR Handball Rzeszów 23:24 (10:11)

Handball: Stapińska, Margiel - Ginalska, Tereszak, Tomaszewska 4, Julia Płocica 1, Wolak, Szczęsna 3, Jolanta Płocica 3, Harpula, Puchalska 2, Osękowska, Jamrozik 2, Ziajka 4, Lasek 5, Szklarz. Trener: Jakub Bober

Kary 16 i 6 minut.

POZOSTAŁE MECZE:

Bystra – Zabrze 25:26 (12:14);

Dobrzeń Wielki – Michałkowice 23:22 (11:11).

Po rozegraniu siedmiu niepełnych serii spotkań, na czele ligowej tabeli plasuje się dwójka StartPietrowice Wielkie i Handball Rzeszów z dorobkiem 12 oczek.

2 liga piłki ręcznej mężczyzn

Politechnika Świętokrzyska Kielce - SPR Orzeł Przeworsk 34:25 (15:12)

SPR Orzeł: Maj, Kędzior - Czapka 8, Styczeń 1, Bakowski, Litwińczuk 4, Gancarz 2, Kozdroń 1, Michalik 1, Świerk 6, Karabanowski 1, Andrusiewicz 1. Trener Sebastian Pelc.

Kary: 4 i 8 minut.

Niemiłą niespodziankę sprawili szczypiorniści Orła Przeworsk, doznając wysokiej porażki w Kielcach z Politechniką. Pierwsze osiem minut było wyrównane. Na tablicy wyników widniał remis po 3. Od tego momentu zespół gospodarzy zaczął stopniowo odskakiwać, jednak tylko trzy bramki przewagi gospodarzy po pierwszej połowie dawały nadzieję gościom na powalczenie o korzystny rezultat. Niestety nasz zespól od początku drugiej połowy, na parkiecie rządził już tylko zespół miejscowy, powiększając swoją przewagę z minuty na minutę. Ostatecznie Politechnika wygrała aż dziewięcioma bramkami. Na drobne usprawiedliwienie przeworskich szczypiornistów może przemawiać fakt, że do Kielc pojechali tylko w 12-osobowym składzie, w tym było dwóch bramkarzy.

Buskowianka Busko - SPR Stal II Mielec 27:17 (15:9)

Stal II: Trojanowski – Draguła 1, Czarnecki, Osmola 5, Paleń, Nadzieja 1, Krzysztofek, Smoliński, Sobczyk 5, Polechoński, Mrozik 2, Dzierga 1, Wilk 2. Trener Tomasz Sondej

Kary: 8 i 14 minut.

Mecz bez większej historii, gospodarze prowadzili praktycznie przez całe spotkanie. W pierwszej połowie Buskowianka wypracowała sobie sześć bramek przewagi, do której po przerwie dorzuciła jeszcze cztery następne i pewnie wygrała mecz.

SMS II Kielce - VIVE II 28:27 (12:14).