Piłka ręczna. Eurobud JKS Jarosław wygrał w Chorzowie z Ruchem

Eurobud JKS (czarno-niebieskie stroje) z Chorzowa wraca z kompletem oczek
Eurobud JKS (czarno-niebieskie stroje) z Chorzowa wraca z kompletem oczek Grzegorz Kostka
Eurobud JKS po zwycięstwie we własnej hali nad drużyną z Koszalina, pojechał do Chorzowa powalczyć o kolejne punkty i ze Śląska przywozi komplet oczek.

Czarno-niebieskie w Chorzowie prowadziły od początku; w 2. minucie po bramkach Kingi Stróżik i Martyny Żukowskiej JKS objął prowadzenie 2:0, które z minuty na minutę powiększał, by na przerwę zejść, prowadząc sześcioma bramkami. Druga połowa podobnie jak i pierwsza zaczęła się od dwóch goli zdobytych przez jarosławianki autorstwa Martyny Żukowskiej i Magdy Balsam. Nasz zespół nic sobie nie robił ze zmian robionych przez trenera gospodarzy i kontrolował przebieg meczu. Ostatecznie Eurobud JKS odniósł w pełni zasłużone zwycięstwo aż dziewięcioma bramkami.

– Wiedziałyśmy, że w Chorzowie gra się ciężko. Dodatkowo Ruch miał nóż na gardle i stawiał wszystkie siły nas ten mecz. My jednak zagrałyśmy swoje. Dyktowałyśmy warunki – podsumowała mecz Magda Balsam.

W podobnym tonie mecz podsumowała najlepsza strzelczyni jarosławianek Martyna Żukowska.

– Cieszymy się z kolejnego zwycięstwa. To był ważny pojedynek, mimo że Ruch przegrał dwa razy, wcale nie jest słaby i w tym spotkaniu bardzo chciał się odkuć. Jednak od początku robiłyśmy na boisku to co należało, trzymałyśmy rywalki na dystansie, spokojnie miałyśmy ten mecz pod kontrolą niemalże od pierwszej minuty - powiedziała.

Ruch Chorzów - Eurobud Grupa JKS Jarosław 20:29 (9:15)

Ruch: Chojnacka, K. Gryczewska – Drażyk, Polańska 4, Masłowska, Jaroszewska 1, Piotrowska 3, Doktorczyk, Cygan, Rodak 3, Nimisz 3, Kiel, M. Gryczewska, Sójka 2, Lipok 3, Grabińska 1. Trener Marko Brezic.

JKS: Backiel, Szczurek, - Bancilon 4, Balsam 6, Donets 2, Luberecka, Rygiel, Turkalo 1, Pietras 3, Amanda Szymborska 1, Aleksandra Szymborska 1, Strzębała, Strózik 1, Żukowska 8, Kozimur 2. Trener Vit Telecky.

Sędziowali: Lesiak i Lidacka (Kraków)

Kary: 6 i 10 minut. Widzów 200.

Pozostałe wyniki:
Zagłębie Lubin - Piotrcovia Piotrków Trybunalski 31:18 (15:10);
PR Koszalin - KPRG Kobierzyce 23:26 (12:13);
Strat Elbląg - Perła Lublin 21:30 (10:12).

W tabeli po rozegraniu trzech kolejek prowadzi Perła z kompletem oczek, zaś Eurobud JKS plasuje się na drugim miejscu z sześcioma punktami, ale ma rozegrane dwa mecze.