Piłka ręczna. JKS Jarosław pokonał San Jarosław w meczu Pucharu Polski

kostek
JKS (czarno-niebieskie stroje) po raz drugi w przeciągu kilku dni pokonał lokalne rywalki. Grzegorz Kostka
Kilka dni po ligowych derbach, znów przyszło się zmierzyć drużyną JKS-u i Sanu. Tym razem rywalizacja toczyła się na etapie wojewódzkim Pucharu Polski.

Mecz podobnie jak ligowa rywalizacja miał podobny przebieg. JKS szybko uciekł rywalkom (8:4 w 13 minucie) i stopniowo budował przewagę by zejść na przerwę z sześcioma trafieniami na plus.

Po przerwie czarno-niebieskie spokojnie kontrolowały przebieg gry, dorzucając kolejne bramki do swojej przewagi. W końcówce piłkarki Sanu wykazały się lepszą skutecznością i zmniejszyły straty do pięciu oczek. Trener Vit Teleky dał pograć wszystkim zawodniczkom, podobnie jak i szkoleniowiec Sanu, Michał Kubisztal.

– Mecz wygrany i z tego się cieszę, ale już z gry nie koniecznie - podsumował mecz trener JKS, Vit Teleky

SPR JKS Jarosław - San Jarosław 31:26 (16:10)

JKS: Backiel, Kulpa, Musakova - Wojtaszek 1, Kozdrowicz 1, Leżucha 1, Amanda Szymborska 7, Luberecka 3, Aleksandra Szymborska 3, Rygiel 2, Moszkowicz, Strzębała, Shupik 7, Turkalo 6. Trener Vit Teleky.

San: I. Ochońska, Dziura - Brzozowska, Bartuzel 2, Piśko 2, A. Zięba 2, Płocica 2, Gałat 1, Chrapek 2, Kostuch 4, Rychlicka, A. Ochońska 5, Ż. Zięba 1, Majerczyk-Paśnik 5, Galas. Trener Michał Kubisztal.

Sędziowali: Pelc i Prezlaf (Rzeszów).

Kary: 10 i 4 min. Widzów 450.