Piłka ręczna kobiet. Młyny Stoisław Koszalin pokonały Eurobud JKS Jarosław. Gdyby mecz trwał tylko 40 minut...

Jarosławianki (szare koszulki) znad morza wracają bez punktu.
Jarosławianki (szare koszulki) znad morza wracają bez punktu. Materiały prasowe Młyny Stoisław Koszalin
Eurobud w daleką podróż nad morze pojechał mocno osłabiony. W kadrze meczowej zabrakło: Sylwii Matuszczyk, Aleksandry Szymborskiej i Martyny Żukowskiej. W Koszalin walczył dzielnie, ale znad morza wraca bez punktów.
Pierwszoligowe piłkarki ręczne Suzuki Korony Handball Kielce wzięły udział w specjalnej sesji mikołajkowo-świątecznej. Zobacz jej efekty na kolejnych slajdach>>>>>>>> WAKACJE PIŁKARZY RĘCZNYCH ŁOMŻA VIVE KIELCE: PIĘKNE KOBIETY, NARTY WODNE, KONIE, MAJORKA, ISLANDIA… [zdjęcia] [B]POLECAMY RÓWNIEŻ:[/B][tabela][tr][td sz=300]IGOR KARACIĆ SIĘ ZARĘCZYŁ. ZOBACZ JEGO PIĘKNĄ WYBRANKĘ[/td][td sz=300]PIĘKNOŚĆ Z UKRAINY. ZOBACZ PARTNERKĘ ARTIOMA KARALIOKA[/td][/tr][td]BYŁY ZAWODNIK VIVE KIELCE JEST CZOŁOWYM POKERZYSTĄ ŚWIATA. WYGRYWA MILIONY DOLARÓW

Mikołajkowa sesja piłkarek ręcznych Suzuki Korony Handball K...

Zaczęło się dość nerwowo z obu stron od strat, niecelnych rzutów i niewykorzystanego karnego przez gospodynie. Pierwsza bramka padła w piątej minucie po skutecznym rzucie Julii Pietras. Po następnych dwóch minutach nasz zespół prowadził już 3:0. Gospodynie pierwszą bramkę zdobyły dopiero w jedenastej minucie, po rzucie Gabrieli Urbaniak, kiedy na dwuminutowej karze przebywała Aleksandra Zimny.

Po kilku kolejnych minutach jarosławianki prowadziły już 6:3. Trzy bramkowa przewaga przyjezdnych utrzymywała się do 25 minuty, kiedy to po raz pierwszy miejscowe zbliżyły się na jedną bramkę (7:8). Eurobud zdobył jeszcze dwie bramki do końca pierwszej połowy, jednak gospodynie odpowiedziały tym samym i na przerwę zespoły zeszły z minimalnym prowadzeniem przejezdnych.

Początek drugiej połowy należał do jarosławianek, które po golach Aleksandry Zimny, Olesi Parandii i Valentyny Nestsiaruk odskoczyły znów na trzy bramki (10:13). Po kilku minutach miejscowe znów złapały kontakt (12:13), zaś w 40 minucie doprowadziły do remisu po 14. W 41 minucie jedną bramką już prowadziły gospodynie, po dobrze wykonanym rzucie karnym. Raz wywalczonego prowadzenia zespół z Koszalin nie miał ochoty oddawać inna sprawa, że nasza drużyna troszkę im w tym pomagała, m.in. nie trafiając karnego w 46 minucie.

- Wyszłyśmy z opresji i przy wyniku 0:3 zaczęłyśmy powoli dążyć do tego, by wygrać ten mecz. Jak widać, druga połowa wyszła po naszej myśli. Poza tym nie pierwszy raz pomagała nam mocno nasza bramkarka, Oleksandra Krebs.

– cieszyła się po meczu Adrianna Nowicka, kapitan gospodyń.

Z czasem zaczęła o sobie dawać znać bardzo krótka ławka rezerwowych Eurobudu, co przełożyło się na kolejne bramki dla miejscowych, które to w 50 minucie prowadziły już 18:15. Od 51 minuty, czyli bramki Julii Pietras jarosławski zespół stanął i nie potrafił przez kolejne osiem minut pokonać bramkarski Młynów, za to gospodynie trafiły trzykrotnie i odskoczyły na 21:16. Bramki Valentyny Nestsiaruk i Julii Pietras w ostatnich dwóch minutach pozwoliły już tylko zmniejszyć rozmiary porażki.

- Myślę, że główną przyczyną naszej porażki była gra w ataku. Cały mecz grałyśmy dobrze w obronie, ale zawiodłyśmy w ofensywie i przegrałyśmy. Wiedziałyśmy, że Oleksandra Krebs to dobra bramkarka. Byłyśmy na to przygotowane, ale niestety często w nią po prostu trafiałyśmy. – podsumowała zawody Aleksandra Zimny, rozgrywająca Eurobudu.

Młyny Stoisław Koszalin - Eurobud JKS Jarosław 22:18 (9:10)

Młyny: K. Zimny, Filończuk, Krebs – Grobelska 1, Urbaniak 6, Mączka, Volovnyk 2, Rycharska 3, Kowalik 1, Nowicka 1, Smolinh 4, Borysławska 1, Andrijczuk 3, Sumionka. Trener Adrian Struzik.

Eurobud JKS: Szczurek, Ciąćka - Guziewicz, Donets, Mikosz 1, Nestsiaruk 4, Pietras 5, A. Zimny 4, Strózik 2, Kozimur 1, Parandii 1. Trener Reidar Moistad.

Sędziowali: Habierski i Skrobak (Głogów)

Kary: 6 i 8 min.

W innym zaległym meczu:

Start Elbląg - Ruch Chorzów 26:27 (12:15).

Po tym meczu Eurobud nadal zajmuje 6 lokatę z dorobkiem siedmiu punktów.

Środowisko sportowe to nie tylko kluby i zawodnicy, ale też dziennikarze sportowi i komentatorzy. Wielu z nich pochodzi z naszego regionu, a ich głosy i twarze rozpoznaje wielu Polaków. Kto pochodzi z Podkarpacia? Sprawdźcie w naszej GALERII!

Dziennikarze telewizyjni i komentatorzy z Podkarpacia. Ci zn...