Piłka ręczna Liga Centralna. Handball Stal Mielec minimalnie lepsza od AZS AWF Biała Podlaska [ZDJĘCIA]

Handball Stal Mielec minimalnie pokonała AZS AWF Biała Podlaska.
Handball Stal Mielec minimalnie pokonała AZS AWF Biała Podlaska. Anna Jajkiewicz
Przemyślanie byli blisko przełamania, jednak do szczęścia zabrakło jednej bramki. W Mielcu spore emocje i jednobramkowe zwycięstwo Stali.

Handball Stal Mielec – AZS AWF Biała Podlaska 27:26 (14:12)

Handball Stal: Dekarz, Czerwiński, Wiśniewski - Wilk 2, Nowak 3, Babica 2, Kotliński, Czerwiński, Graczyk 4, Valyntsau 3, Napierała 4, Kaźmierczk 4, Smoliński 1, Stefani 2, Włoskiewicz 2, Osmoła. Trener Rafał Gliński.

Kary 12 i 8 min.

Widzów 200.

Początek należał do gości, którzy po kwadransie prowadzili dwoma trafieniami. Stal obudziła się i na przerwę zeszła mając dwie bramki na plusie. W drugiej połowie miejscowi utrzymywali dystans, choć przyjezdni dwukrotnie potrafili zbliżyć się na jedno trafienie. W końcówce meczu miejscowi prowadzili 27:24 i wydawało się, że jest po meczu. Akademicy jednak zdobyli dwie bramki w jedną minutę i ostatnie 60 sekund było bardzo emocjonujące. Na szczęście podopieczni Rafał Glińskiego zdołali obronić minimalna przewagę.

Olimpia Piekary Śląskie - Orlen Upstream SRS Przemyśl 34:33 (19:12)

Orlen Upstream: Nowak, Sar, Zajdel – Kielar, Skawiński 3, Walczyk, Ćwieka 4, Biernat 2, Makuła 3, Świt 3, Wandzel, Krytski 6, Kubisztal, Makowieev 7, Światłowski 5. Trener Gerard Kukowka.

Kary 10 i 12 min.

Widzów 200.

Pierwsza połowa zdecydowanie należała do gospodarzy. Z każdą minutą miejscowi powiększali swoją przewagę i na przerwę zeszli mając siedem bramek zaliczki. Początek drugiej połowy nie zapowiadał wielkich emocji w końcówce. Miejscowi w 39 minucie prowadzili jeszcze 25:17. Od tego momentu zespół z Przemyśla zaczął stopniowo odrabiać dystans i w 50 minucie dopadł Olimpię na jedną bramkę. Ostatnie dziesięć minut to zażarta walka o każdą piłkę. W 56 minucie na tablicy wyników widniał remis po 33. Minutę później rzutu karnego nie wykorzystali przemyślanie, za to Olimpia w swojej akcji bramkę zdobyła. Goście mieli jeszcze swoja akcję, jednak nie udało im się doprowadzić do wyrównania.