Piłka ręczna Liga Centralna. Handball Stal Mielec stracił punkty w Olsztynie, SRS Przemyśl przegrał w Zamościu

Grzegorz Kostka
Handball Stal Mielec sprawiła nie miłą niespodziankę w Olsztynie.
Handball Stal Mielec sprawiła nie miłą niespodziankę w Olsztynie. Anna Jajkiewicz
Mielczanie zawalili drugą połowę i rzuty karne, przegrywając z ostatnia w tabeli Warmią. SRS Przemyśl gonił wynik, jednak nie zdołał zapunktować.

Warmia Olsztyn - Handball Stal Mielec 31:31 (11:13) k. 3:1

Handball Stal: Dekarz 2, Wiśniewski, Czerwiński – Wilk, Nowak 2, Babicz 5, Kotliński 1, Graczyk 7, Valyntsau 1, Napierała 2, Smoliński 2, Stefani 4, Włoskiewicz 5, Osmola. Trener Rafał Gliński.

Kary 10 i 14 min.

Widzów 250.

Stal zaczęła dobrze i mimo pewnych problemów w środkowej części pierwszej połowy do przerwy prowadziła dwoma trafieniami. Jeszcze w 39 min. było 22:14 dla gości i mielczanie stanęli. Miejscowi stopniowo zaczęli zmniejszać dystans by 59 min. doprowadzić do wyrównania. W rzutach karnych, które rozstrzygnęły losy meczu Warmia okazała się skuteczniejsza, dzięki czemu mogła cieszyć się z niespodziewanego zwycięstwa.

Padwa Zamość - Orlen Upstream SRS Przemyśl 31:29 (14:12)

Orlen Upstream: Nowak, Zajdel – Kielar 2, Skawiński 5, Walczyk 2, Guzdek 4, Ćwięka 4, Biernat 3, Makuła, Świt, Kroczek 1, Wandzel, Krytski 3, Kubisztal, Makoviejew 3, Światłowski 2. Trener Stanislaw Makoviejew.

Kary 20 i 12 min.

Widzów 295.

Gospodarze w pierwszej połowie uciekli przemyślanom, którzy z sześciu bramek straty odrobili cztery do końca pierwszej odsłony. Historia powtórzyła się po przerwie. Znów miejscowi odskoczyli i znów przemyślanie musieli gonić wynik. Ponownie zniwelowali dystans do dwóch trafień.