Piłka ręczna. Liga centralna mężczyzn. Zwycięstwa naszych drużyn [ZDJĘCIA, TRYBUNY]

Handball Stal Mielec (biało-niebieskie stroje) pewnie ograła Zagłębie Sosnowiec. Anna Jajkiewicz
SRS Przemyśl przerwał fatalna passę i w końcu zaksięgował komplet punktów. Stal Mielec losy meczu praktycznie rozstrzygła już w pierwszej połowie.

Handball Stal Mielec - Zagłębie Sosnowiec 39:29 (21:14)

Handball Stal: Dekarz, Czerwiński, Wiśniewski – Wilk 2, Ruhnke 4, Babicz 4, Kotliński, Graczyk 8, Wołyncew 4, Napierała 5, Kaźmierczak, Smoliński 2, Stefani 7, Włoskiewicz 1, Goliszewski 2, Osmola. Trener Rafał Gliński.

Kary 6 i 2 min.

Widzów 200.

Początkowe minuty to bramki z obu stron. W trzeciej minucie było już 3:2 dla gospodarzy. Kolejne minuty przyniosły kolejne trafienia z obu stron. Ofensywni zawodnicy z obu drużyn nic sobie nie robili z prób zatrzymania rzutów przez bramkarzy jak i linię defensywy i w 10 minucie na tablicy wyników widniał wynik 10:8. Z czasem podopieczni Rafała Glińskiego zaczęli budować sobie przewagę. W 18 minucie było 14:9, a na koniec pierwszej połowy zrobiło się siedem bramek na plusie. Początek drugiej połowy to kontynuacja tego, co oglądaliśmy w pierwszej. Szybkie bramki Igora Graczyka i Filipa Stefaniego oraz dobre interwencje Wojciecha Czerwińskiego sprawiły, że w 34 minucie mieliśmy już 24:16. Kolejne minuty to dobra gra mielczan, którzy powiększali przewagę z każdą minutą, by w 45 minucie prowadzić już 33:22. Do końca spotkania obraz gry nie uległ zmianie. Dobrze dysponowana Stal w pełni kontrolowała mecz, utrzymując wywalczona przeaagę i zanotowała szóste ligowe zwycięstwo z rzędu u siebie.

Orlen Upstream SRS Przemyśl - Warmia Energa Olsztyn 28:26 (11:11)

Orlen Upstream: Nowak, Zajdel, Sar - Kielar, Walczyk 1, K. Kroczek, Biernat 5, Makuła, Świt 1, M. Kroczek 5, Wandzel 2, Krytski, Kubisztal 1, Makowiejew 6, Światłowski 3, Kulka 3. Trener Przemysław Korobczak.

Kary 14 i 10 min.

Widzów 150.

Ostatnia Warmia wysoko zawiesiła poprzeczkę przemyślanom. Gospodarze w pierwszej połowie nie potrafili odskoczyć na więcej niż dwie bramki. Po przerwie w pierwszych dziesięciu minutach na prowadzeniu, ku zaskoczeniu miejscowych kibiców, byli gości. Miejscowi dopiero w ostatnim kwadransie potrafili wypracować sobie dwie bramki przewagi, którą to utrzymali do końcowej syreny, notując ligowe zwycięstwo, które przerwało pasmo porażek.