Piłka ręczna | PGNiG Superliga Kobiet. Eurobud JKS Jarosław przegrał w Koszalinie. Znów końcowe minuty przesądziły o porażce

Drużyna z Koszalina (niebieskie stroje) po zaciętym meczu pokonała Eurobud Jarosław. Mat. prasowe Superligi
Eurobud po pięciu porażkach z rzędu miał ochotę w Koszalinie powalczyć o zdobycz punktową. Niestety i tym razem górą był rywal.

Początek meczu był bardzo wyrównany, drużyny grały bramką za bramkę do 10 minuty, kiedy to notowano wynik remisowy po 4. Po trafieniach Julii Pietras i Katarzyny Kozimur zespół Eurobudu odskoczył na dwie bramki, ale już po kolejnych czterech minutach, gospodynie prowadziły już 7:6. Dobra gra w ataku miejscowych przekładała się na kolejne trafienia i prowadzenie 14:10 w 28. minucie. Ostatnie dwa trafienia przed przerwą padły łupem gości, co pozwoliło im zniwelować troszkę starty.

Po zmianie stron znów miejscowe odskoczyły na cztery bramki (18:14 w 37. minucie). Przyjezdne po raz kolejny zmobilizowały się i dość szybko odrobiły starty doprowadzając do remisu po 19 w 43 minucie. Kolejne minuty były wyrównane i żadnej ze stron nie udało się odskoczyć. Spotkanie rozstrzygnęło się w ostatnich dwunastu minutach. Wtedy to miejscowe zdobyły siedem bramek, a że w obronie zagrały wyśmienicie, pozwoliły Eurobudowi zdobyć tylko trzy gole, co przesądziło o końcowym triumfie gospodyń.

Młyny Stoisław Koszalin – Eurobud JKS Jarosław 28:24 (14:12)

Młyny: Zimny, Filończuk, Krebs – Urbaniak 5, Mazurek 1, Mączka 4, Zagrajek, Haric, Volovnyk 3, Kowalik 2, Rycharska 6, Nowicka, Smolinh 2, Borysławska, Andiiczuk 5, Somionka. Trener: Waldemar Szufalski.

Eurobud: Ciąćka, Szczurek - Guziewicz, Donets, Matuszczyk 3, Mikosz, Pietras 4, Zimny 1, Żukowska 5, Strózik 2, Nestsiaruk 4, Kozimur 3, Parandi 2. Trener Reidar Mositad

Sędziowali: Kamrowski i Wojdyr (Gdańsk)

Kary: 8 i 8 min.

11 marca swoje 20. urodziny obchodziła Sandra Guziewicz (wszystkiego najlepszego!). Poznajcie zawodniczkę reprezentującą na co dzień barwy Eurobudu JKS Jarosław.

Piłka ręczna. Sandra Guziewicz to zjawiskowa zawodniczka Eur...