Piłka ręczna, Puchar Polski. Handball Rzeszów sensacyjnie pokonał San Jarosław

Handball Rzeszów (czerwone koszulki) po rzutach karnych wyeliminował z Pucharu Polski San Jarosław. Michał Czajka
W ramach Wojewódzkiego Pucharu Polski, drugoligowy Handball Rzeszów niespodziewanie ograł pierwszoligowca z Jarosławia.

Mecz od początku był bardzo emocjonujący. Żadnej ze stron nie udało się zbudować większej przewagi. Prowadzenie zmieniało się jak w kalejdoskopie, ostatecznie na przerwę goście zeszli z jednobramkowym prowadzeniem. Po przerwie San delikatnie odskoczył i w 54 minucie prowadził 27:24. Gospodynie jednak nie poddały się, poprawiły obronę oraz skuteczność i doprowadziły do remisu po 29,

O zwycięstwie i awansie do dalszej fazy zdecydować musiały rzutu karne. Po stronie Rzeszowskiej wszystkie zawodniczki trafiły do bramki. Z kolei po stronie Sanu pomyliła się tylko Izabela Brzozowska.

Handball Rzeszów - San Jarosław 29:29 (14:15) k. 5:4)

Handball: Stapińska, Gołąb - Ginalska 2, Tereszak, Tomaszewska, Wolak 2, Nycz, Płocica 8, Harpula 1, Samborska, Puchalska 3, Dębiak 8, Szczęsna, Jamrozik 5, Rembisz, Ziajka. Trener Jakub Bober.

San: Dziura - Brzozowska 4, Borowska, Szymańska-Galas, Gałąt 1, Mazur, Chrapek 6, Kostuch 10, Ochońska 3, Stachowicz, Kucajda 3, Pazdro 2, Galas. Trener Łukasz Rybak.