Piłka ręczna. Puchar Polski kobiet. SPR JKS Jarosław przegrał w Lublinie i odpadł z rywalizacji

Natalia Turkalo (z piłką) mecz w Lublinie kończyła z kontuzją nogi
Natalia Turkalo (z piłką) mecz w Lublinie kończyła z kontuzją nogi Grzegorz Kostka
SPR JKS Jarosław po raz drugi w tym sezonie przegrał w Lublinie. Konsekwencją środowej porażki jest pożegnanie się z rozgrywkami Pucharu Polski.

AZS UMCS Lublin - SPR JKS Jarosław 30:22 (16:12)

JKS:Backiel, Kulpa, Musakova - Wojtaszek 1, Bieńkowska 2, Amanda Szymborska 5, Luberecka 4, Aleksandra Szymborska 1, Rygiel 2, Strózik 1 cz[26], Strzębała 1, Wicińska, Turkalo 5. Trener Vit Teleky.

Kary: 8 i 12 min. Widzów:150

JKS do Lublina pojechał bez swojej najlepszej strzelczyni Alony Shupik i jak zawsze w ostatnim czasie w Lublinie, zagrał słaby mecz. Do tego dał się ponieść emocjom.

Początek nie wskazywał na powtórkę z rozrywki. Jeszcze w 22 minucie czarno-niebieskie prowadziły 12:10. Później niestety było już tylko gorzej. Na boisku było dużo zupełnie nie potrzebnych nerwów. Na do miar złego kontuzji nogi nabawiła się Natalia Turkalo, co prawda wróciła na parkiet w drugiej połowie, jednak grając z bolącą nogą nie była sobą.

Losy meczu praktycznie rozstrzygnęły się między 35 a 41 minutą. Ten fragment gry gospodynie wygrały 5:1 i wypracowane siedem bramek przewagi pozwoliło im na kontrolowanie meczu i dowiezienie zwycięstwa do końcowej syreny. Tym samym pucharowa przygoda dla JKS-u się skończyła, ale wielkiego smutku z tego powodu w Jarosławiu nie ma, bo końcowy sukces w rozgrywkach ligowych jest celem numer jeden dla czarno-niebieskich w tym sezonie.