Piłka ręczna. SPR JKS San Jarosław przegrał z Varsovią Warszawa. Dwie różne połowy jarosławianek [RELACJA, ZDJĘCIA]

SPR JKS San Jarosław (niebieskie stroje) przegrał z Varsovią.
SPR JKS San Jarosław (niebieskie stroje) przegrał z Varsovią. Grzegorz Kostka
Faworytem tego spotkania była drużyna z Warszawa, ale w pierwszej połowie SPR JKS San Jarosław był równorzędnym rywalem.

Jarosławianki grały skutecznie w ataku, gdzie prym wiodła Amanda Szymborska, która raz po raz trafiała do siatki Varsovii. W obronie też było nieźle, a gdy już rywalki sforsowały defensywę, to w bramce była Sabina Kubisztal, popisująca się co kilka chwil kapitalnymi interwencjami. JKS San prowadził jeszcze w 23 minucie 11:10. W końcówce pierwszej połowy gospodynie niestety popełniły kilka błędów, co pozwoliło Varosovii wyjść na prowadzenie i zejść na przerwę z przewagą dwóch bramek.

Druga połowa niestety była już dużo słabsza wykonaniu miejscowych. Jarosławianki popełniły masę prostych błędów. Podawały niecelnie, niejednokrotnie wprost w ręce rywalek, oddawały rzuty z nieprzygotowanych pozycji lub pudłowały w dogodnych sytuacjach. Dokładnie pilnowana Amanda Szymborska niebyła już tak skuteczna jak przed przerwą. Liczne starty gospodyń, skrzętnie wykorzystywała drużyna przyjezdna, która po szybkich kontrach zdobywała kolejne bramki i stopniowo coraz bardziej odskakiwała. Końcowe minuty to już radosna piłka ręczna z obu stron. Było dużo biegania, dużo rzutów, ale niekoniecznie celnych oraz kilka dobrych interwencji bramkarskich. W tej grze lepsze były i tak przyjezdne, powiększając dystans bramkowy. Ostatecznie warszawianki wygrały różnicą aż trzynastu bramek, co z przebiegu całego spotkania jest zdecydowaniem za wysokim wynikiem.

SPR JKS San Jarosław – Varsovia Warszawa 23:36 (13:15)

JKS San: S. Kubisztal, Kulpa – Bartoszek 2, Biedroń, Borowska 3, Wicińska 2, Zięba 7, Świerk, Stachowicz, Fedor, Motowidło, Szymborska 8, Dębiak, Pazdro 1, Piorun. Trener: Łukasz Rybak

Kary: 8 i 8 min.