Piłka ręczna. Stal Mielec lepsza od Czuwaju Przemyśl w derbach Podkarpacia

Tomasz Leyko
Ostrych spięć nie brakowało szczególnie w I połowie.
Ostrych spięć nie brakowało szczególnie w I połowie. Tomasz Leyko
Po miesięcznej przerwie rozgrywki wznowili szczypiorniści PGNiG Superligi. W podkarpackich derbach Tauron-Stal pokonała Czuwaj Przemyśl 34-25.

Derby ponoć rządzą się własnymi prawami i w myśl tej maksymy chcieli zagrać szczypiorniści Czuwaju Przemyśl. Do starcia z faworyzowaną Stalą przystąpili z niezłymi założeniami taktycznymi, gorzej było z ich realizacją.

W I połowie kibice obserwowali mnóstwo walki z obu stron. 3-3 to ostatni odnotowany remis. Mielczanie odskoczyli najpierw na dwa gole i pokazali rywalom jak dokładnie wyprowadzić szybką kontrę. Gdy podwyższył Damian Kostrzewa było 7-4, a po bramce na 9-5 Piotr Kroczek poprosił o czas.

Wreszcie Czuwaj przeprowadził dwa szbkie ataki a'la Stal, a konkretnie dwa razy celnie rzucił "na szybkości" Kroczek junior. Przy 10-8 to Ryszard Skutnik wziął czas i końcówka I części należała do Stali.

Po przerwie "Harcerzyki" przestali już dotrzymywać kroku "Czeczeńcom". Gospodarze szybko rzucili swoje i właściwie na niecały kwadrans przed końcem było po meczu (25:17). Po końcowej syrenie kibice Stali odśpiewali "Sto lat" obchodzącemu w sobotę urodziny Kamilowi Kriegerowi.

TAURON-STAL MIELEC - CZUWAJ PRZEMYŚL 34-25 (14-10)

Stal: Kryński, Lipka - Janyst 5,Krzysztofik 5, Kostrzewa 5, Babicz 4, Sobut 3, Szpera 5, Krieger 2, Gawęcki 1, Gudz.

Czuwaj: Sar, Jarosz, Szczepaniec - Olifierczuk 5, Papaj 5, Kroczek 4, Stołowski 4, Nowak 2, M. Kubisztal 2, D. Kubisztal 2, Błażkowski 1, Kostka, Misiewicz.