Piłka ręczna. Weekendowe mecz podkarpackich drużyn kobiet i mężczyzn

Handball Rzeszów niwy sezon rozpoczął zwycięstwem.
Handball Rzeszów niwy sezon rozpoczął zwycięstwem. Michał Czajka
Handball Rzeszów, Handball Stal Mielec nowy sezon rozpoczęły od zwycięstw.

Handball Rzeszów - AZS UW Warszawa 29:20 (13:10)

Handball: Marszałek, Pełzak, Margiel – Ginalska 5, Tereszak, Płocica, Perykasza, Szczęsna 8, Lasek 2, Warias 2, Puchalska 4, Jamrozik 7, Zielonka, Kwater 1, Dymnicka. Trener Jakub Bober

Kary 4 i 8 Min.

Widzów 60.

W letniej przerwie rozgrywkowej, Handball Rzeszów pozmieniał troszkę kadrę. Przed meczem zawodniczki obiecywały walkę o każdy centymetr boiska i słowa dotrzymały. Już po pierwszej odsłonie prowadziły trzema trafieniami, a gdyby wykorzystały dwa rzuty karne to ta przewaga była by wyższa. Po przerwie gospodynie rzuciły trzy pierwsze bramki i w pełni kontrolowały spotkanie. Dorzuciły jeszcze sześć trafień do swojej przewagi i tym samym nowy sezon drużyna z Rzeszowa zainaugurowała pewnym zwycięstwem, różnicą dziewięciu trafień.

Liga Centralna mężczyzn

Początek ligi przyniósł w Mielcu spore emocje, Stal wygrała, jednak losy meczu rozstrzygnęły rzuty karne

Handball Stal Mielec - Olimpia Piekary Śląskie 27:27 (15:12) k. 5:3

Handball Stal: Dekarz – Wilk, Nowak, Ruhnke 2, Babicz 7, Kotliński, Graczyk 1, Wołyncew 1, Napierała 6, Kaźmierczak 1, Smoliński, Stefani 5, Włoskiewicz, Goliszewski 2, Krzysztofik 2, Osmola. Trener Rafał Gliński.

Kary: 4 i 8 min

Widzów: 200

Początek należał do gości, którzy objęli prowadzenie 3:0. Po kwadransie był już remis, a na koniec pierwszej po połowy prowadzenie gospodarzy. Około 45 minuty gra mielczan zaczęła się psuć, co wykorzystała Olimpia doprowadzając do remisu. Bohaterem rzutów karnych był Dawid Dekarz. Bramkarz Stali obronił jednego karnego, jego koledzy okazali się być bezbłędni i tym samym dwa punkty zostały w Mielcu.

Orlen Upstream SRS Przemyśl – Nielba Wągrowiec 32:26 (17:13)

Orlen Upstream: Nowak, Sar 1 – Wandzel 6, Ćwięka 3, Walczyk 2, Guzdek 2, Kroczek 1, Biernat, Kipp, Makuła 1, Świt, Krytski 2, Kubisztal, Makowiejev 4, Światłowski 3, Kulka 7. Trener Przemysław Korobczak.

Zespół z Przemyśla po nieudanym finale Wojewódzkim Pucharu Polski na inaugurację rozgrywek ligowych stanął na wysokości zadania i odprawił Nielbę. Już w pierwszej połowie przemyślanie wypracowali sobie cztery bramki przewagi. W drugiej połowie gospodarze dorzucili jeszcze dwie bramki i wygrali sześcioma trafieniami.

2 liga mężczyzn

AZS AGH II Krakow - SPR Stal Mielec 40:21 (21:11)

SPR Stal: Tara – Stolarz 2, Czajkowski 2, Straż 5, Rybicki 2, Nycek 3, Paleń, Polechoński 1, Król 4, Mikielewicz 1, Dzierga 1. Trener Tomasz Sondej.

Kary: 10 i 2 min

Widzów: 50

Szału nie ma, my gramy juniorami, którzy mają za zadanie ogrywać się. Fizyki nie przeskoczysz. - skomentował opiekun mielczan Tomasz Sondej. Miejscowi przewyższali Stal warunkami fizycznymi i to skrzętnie wykorzystywali, dominując od pierwszej do ostatniej minuty, wysoko wygrywając.

MOSiR Bochnia – Wybicki Krosno 39:30 (21:11);

Rokitnica Zabrze - SPR Górnik Zabrze 28:43 (17:24);

SMS III Kielce - Jedynka Myślenice 36:23 (18:13);

MKS Ustroń - Grunwald Ruda Śląska 24:30 (13:15);

Hutnik Kraków - Tężnia Busko 16:28;