Piłkarka UKS SMS Łódź trzecia w Europie. Teraz mistrzostwa świata na Dominikanie

Dariusz Kuczmera
Polskie piłkarki zdobyły brązowy medal mistrzostw Europy do lat 17. W meczu o trzecie miejsce w szwedzkim Lundzie pokonały w rzutach karnych Francję 4-2 (w regulaminowym czasie było 2:2) i awansowały do mistrzostw świata, które w październiku odbędą się na Dominikanie.

W kadrze drużyna prowadzonej przez selekcjonera Marcina Kasprowicza jest Zofia Pągowska z UKS SMS Łódź. Prezes klubu Janusz Matusiak ma powody do satysfakcji.
W meczu z Francją Polki objęły prowadzenie w 10. minucie po strzale Oliwii Związek. Francuzki wyrównały w minutę później, bramkę zdobyła Justine Rouquet, która drugi raz na listę strzelczyń wpisała się w 40. minucie.
Biało-czerwone wyrównały na 2:2 w 80. minucie po pięknym strzale z blisko 30 metrów Oliwii Łapińskiej.
W rzutach karnych trafiły Łapińska, Zuzanna Witek i Iga Witkowska, pomyliła się Kinga Wyrwas, a zwycięstwo przypieczętowała Magda Piekarska.
Polki po raz pierwszy wystąpią w mistrzostwach świata w tej kategorii wiekowej. Awans zapewniły sobie również Hiszpanki i Angielki, które o godz. 17 zagrają w meczu finałowym w Malmoe. (PAP)