Piłkarki ręczne SPR-u Lublin zdobyły w Mielcu Puchar Polski

Tomasz Leyko
Tak cieszyły się lublinianki po wygranej w Mielcu.
Tak cieszyły się lublinianki po wygranej w Mielcu. Tomasz Leyko
Piłkarki ręczne SPR-u Lublin wywalczyły w Mielcu Puchar Polski. Zwycięstwo z Zagłębiem nie przyszło im łatwo, bo losy trofeum rozstrzygnęły się dopiero w dogrywce.

SPR LUBLIN - ZAGŁĘBIE LUBIN 34-32 (28-28, 17-14)

SPR: Jurkowska, Sadowska - Małek 10, Majerek 10, Marzec 1, Wojtas, Skrzyniarz 6, Repelewska 4, Rola 2, Rukaite 1, Malczewska, Wolska, Mihdaliova.

ZAGŁĘBIE: Tsvirko, Czarna, Maliczkiewicz - Załęczna 5, Piekarz, Ciepłowska, Semeniuk 2, Obrusiewicz 3, Jacek 4, Kordić 2, Jochymek 1, Pielesz 6, Byzdra 9.

SĘDZIOWALI: Arkadiusz Sołodko (Legionowo) i Leszek Sołodko (Warszawa) WIDZÓW 1000

Pierwsza połowa zwiastowała łatwą wygraną lublinianek. Piłkarki Zagłębie popełniały proste błędy, a niezorientowani kibice pytali czy to rzeczywiście gra mistrz kraju z wicemistrzem.

Na prawym skrzydle szalała kadrowiczka Małgorzata Majerek. Po jem bramce było 10-6 i trenerka Zagłębia poprosiła o minutę przerwy. Nic to nie dało, bo w chwilę później SPR prowadził 12-7. Lubinianki rozkręcały się wolno i skutecznie. Jeszcze przed przerwą zniwelowały straty do trzech bramek.

Zagłębie rzuciło wszystko na jedną kartę i w 42 minucie był już remis po wyrównującej bramce Kai Załęcznej. Wydawało się, że fortuna znów sprzyja lubliniankom, bo po trafieniu Małgorzaty Roli było 26-24 i SPR grał w przewadze liczebnej. Gdy siły się wyrównały znów do remisu doprowadziła Załęczna (27-27). Potem zespoły dorzuciły po jednym golu i zawyła końcowa syrena, a zatem konieczna była dogrywka dwa razy po 5 minut.

Kluczowy moment nastąpił na niewiele ponad dwie minuty przed końcem gdy na ławkę kar usiadła Joanna Obrusiewicz. Lublinianki odskoczyły na dwie bramki i Zagłębiu zabrakło czasu na wyrównanie.

Puchar wręczał Witold Kulesza, członek zarządu ZPRP i jednocześnie... prezes Zagłębia Lubin. Obok trofeum zwycięska drużyna dostała czek na 25 tysięcy złotych.