Piłkarki Sokoła Kolbuszowa Dolna pokonały Kingę Krasnystaw

Marcin Jastrzębski
Joanna Streb (z piłką) zdobyła drugą bramkę dla Sokoła.
Joanna Streb (z piłką) zdobyła drugą bramkę dla Sokoła. Marcin Jastrzębski
Zawodniczki Sokoła w pierwszym, wiosennym meczu u siebie o punkty pokazały prawie stu procentową skuteczność. Pewnie zwyciężyły 3-0 Kingę Krasnystaw.

Sokół Kolbuszowa - Kinga Krasnystaw (kobiety)

W pierwszych minutach przeważały kolbuszowianki, które nie dopuszczały rywalki w okolice swojego pola karnego.

Z czasem jednak coraz dłużej przy piłce utrzymywały się przyjezdne. W między czasie podopieczne Ryszarda Zielińskiego zdołały wyprowadzić dwie zabójcze kontry.

Najpierw podanie Ani Błyskal na bramkę zamieniła Monika Nosal, a kilka minut później świetną prostopadłą piłkę rzuciła Patrycja Motyka.

Wykorzystała to dogranie Joanna Streb, zostawiła w tyle rywalki i strzałem przy słupku podwyższyła na 2-0. Kinga miała sytuację sam na sam z Katarzyną Adamską, lecz bramkarka Sokoła po tym meczu poradziła sobie i nadal jest niepokonana w całym sezonie.

W drugiej połowie więcej z gry miała Kinga, ale Sokół umiejętnie i szczęśliwie się bronił. Ostatnie słowo należało do "Sokółek". Kontrę celnym strzałem obok bezradnej bramkarki rywalek zakończyła Nosal.

SOKÓŁ KOLBUSZOWA DOLNA - KINGA KRASNYSTAW 3-0 (2-0)
BRAMKI: Nosal 2 (19, 90), Streb (32).

SOKÓŁ: Adamska - Krystel (67. Lorenc), Pastuła, Czyżewska, Błyskal - Streb, Nosal, Motyka, Zieliński - Wdowiak, I. Rodzoń (30. Bochenek).