Piłkarki Sokoła Kolbuszowa zremisowały z Morawicą

Marcin Jastrzębski
Z prawej Patrycja Motyka - zdobywczyni wyrównującego gola dla Sokoła.
Z prawej Patrycja Motyka - zdobywczyni wyrównującego gola dla Sokoła. fot. Dariusz Danek
Piłkarki Sokoła Kolbuszowa Dolna znów musiały podzielić się punktami ze swoimi rywalkami. Był to ich siódmy remis (po 12 meczach) w sezonie.

Kolbuszowianki momentami pozwalały rywalkom na zbyt wiele i początkowo to Moravia sprawiała lepsze wrażenie. Przyjezdne gola zdobyły w dziwnych okolicznościach.

Po rzucie rożnym piłkę na rękach miała już Laura Luchowska, ale w gąszczu zawodniczek została wyraźnie odepchnięta oraz uderzona przez jedną z rywalek. Nie zdołała ostatecznie złapać piłki i przyjezdne w 20 minucie gry cieszyły się z objęcia prowadzenia.

Niestety sędzina nie dostrzegła faulu, a krwawiący nos utrudniał grę naszej bramkarce już do końca meczu.

Kolbuszowianki odpowiedziały kilkoma groźnymi strzałami z dystansu. W poprzeczkę trafiła Mariola Krystel. Wyrównała kilka minut przed przerwą Patrycja Motyka. Jej uderzenie z ok 20. metrów okazało się szczęśliwe.

Przyjezdne wypracowały sobie wyraźną przewagę na początku drugiej połowy. Kolbuszowianki miało sporo szczęścia, a później miały swoje szanse.

Sytuacji sam na sam z bramkarką Morawicy nie wykorzystała (nieudany drybling) Iwona Wdowiak.

- Mecz był zacięty i szybki. Rywalki postraszyły, ale punkt się nam należał - podkreślała Sabina Wargacka, kapitan Sokoła.

- Remis można uznać za sprawiedliwy, mieliśmy lepsze i gorsze okresy gry - podsumował Dariusz Widelak, prezes Sokoła.

SOKÓŁ KOLBUSZOWA DOLNA - MORAVIA MORAWICA 1-1 (1-1)
BRAMKA dla Sokoła: Motyka (41).

SOKÓŁ: Luchowska - Sagan, Pastuła, Streb, Czyżewska - Bochenek, Motyka, Wargacka, Rodzoń - Krystel (79. Kowalczyk), Wdowiak.

SĘDZIOWAŁA Beata Wosiewicz (Krosno).

POZOSTAŁE WYNIKI: Przyjaźń Piotrków Trybunalski - UMKS Zgierz 1-0, Naprzód Sobolów - Wanda Kraków 3-5, Spartakus Daleszyce - Ceramika Opoczno 0-3 wo.

1. Wanda 12 28 55-14
2. Morawica 12 25 23-10
3. Sokół 12 19 21-6
4. Sobolów 12 16 28-26
5. Opoczno 11 16 16-17
6. Piotrków Tr. 12 16 16-26
7. Daleszyce 12 5 13-32
8. Zgierz 11 4 5-45