Piłkarze Stali Mielec przegrali w Olsztynie ze Stomilem 0:1. Teraz to olsztynianie są liderem Fortuna 1. Ligi

bell
Stal może sobie powetować straty z Olsztyna już w środę
Stal może sobie powetować straty z Olsztyna już w środę FKS Stal Mielec
W meczu 9. kolejki Fortuna 1. ligi prowadząca w tabeli Stal Mielec przegrała w Olsztynie ze Stomilem 0:1. Bramkę na wagę zwycięstwa zdobył dla gospodarzy Szymon Sobczak, który poprzednio grał w Stali.

Zespół z Olsztyna w pierwszej części spotkania przeważał, miał kilka sposobności do zdobycia prowadzenia, ale ich nie wykorzystał.

W 59. minucie bardzo blisko szczęścia byli stalowcy, ale piłka po strzale jednego z nich trafiła w słupek. Olsztynianie ruszyli za chwilę z szybką akcją. Szymon Sobczak otrzymał długie podanie i miejscowi cieszyli się z prowadzenia. Warto przypomnieć, że zdobywca gola pół roku temu przyszedł do Stomilu ze Stali Mielec.

Nasza drużyna nie ustawała w wysiłkach, aby przynajmniej wyrównać, ale wszystkie plany spaliły na panewce. Na domiar złego na 6 minut przed końcem spotkania Lukas Bielak przerwał akcję Stomilu faulem za co zobaczył drugą żółtą kartkę, a w konsekwencji czerwoną. Olsztynianie są liderem, ale mają tyle samo punktów, co Stal.

Stomil Olsztyn - Stal Mielec 1:0 (0:0)

Bramka: Szymon Sobczak (60)

Stomil: Skiba - Bucholc, Biedrzycki, Tarasenko, Kuban – M. Gancarczyk (80 Skrzecz), Pałaszewski, Hajda (81. Tecław), Lech (76. W Gancarczyk), Siemaszko - Sobczak. Trener: Piotr Zajączkowski.

Stal: Kiełpin - Stasik (82. Olszewski), Bielak, Dobrotka, Getinger - Mak (46. Janoszka), Nowak, Soljic, Tomasiewicz, Prokic - Paluchowski (69. Barisic). Trener Artur Skowronek.

Sędziował: Wojciech Myć (Lublin); żółte kartki: Pałaszewski, Tarasenko - Mak, Bielák, Soljic, Kiełpin, Dobrotka; czerwona kartka: Bielak (84, Stal, druga żółta).

Wyniki innych meczów: Odra Opole - Sandecja Nowy Sącz 1:1 (1:1), Chojniczanka - GKS Bełchatów 3:0 (2:0).