Piłkarze Stali Mielec zremisowali w Turcji z Podbeskidziem Bielsko-Biała 2:2. Obie drużyny rozegrają jeszcze jeden mecz. Jutro do domu

bum, inf.pras.
Dziś Podbeskidzie i Stal zmierzą się jeszcze raz
Dziś Podbeskidzie i Stal zmierzą się jeszcze raz FKS Stal Mielec
Piłkarze Stali Mielec zmierzyli się dziś towarzysko podczas zgrupowania w Turcji z Podbeskidziem Bielsko-Biała. Mielczanie prowadzili już 2:0, ale rywale zdołali wyrównać. Gole dla Stali zdobyli: Arkadiusz Górka i Kacper Sadłocha. Dziś jeszcze jeden mecz, a jutro powrót do domu.

Był to pierwszy z dwóch zaplanowanych na dzisiaj sparingów polskich pierwszoligowców w Turcji. Mecz trwał 2 razy po 40 minut przy słonecznej pogodzie. Pierwsza połowa była wyrównana, obie ekipy miały bramkowe sposobności, ale Stal była groźniejsza.

Tuż po zmianie stron mielczanie szybko objęli prowadzenie 2:0. Przy obu golach udział miał młody napastnik z Akademii Piłkarskiej Stali Kacper Sadłocha. Najpierw dorzucił do Arkadiusza Górki, który głową otworzył wynik, później dobił piłkę do siatki po dobrym strzale Bartosza Nowaka.

Podbeskidzie, które w miejscowości Turkler było gospodarzem – przebywa tam na obozie – chciało odrobić straty. Górale mieli sporo szczęścia, bo w 60. minucie Szymon Przystalski zaliczył trafienie samobójcze, głową przeciął dośrodkowanie z rzutu wolnego, ale skierował piłkę do własnej bramki. Bielszczanie wyrównali 10. minut później. Ładna akcja Podbeskidzia zakończona została idealnym wyłożeniem przed bramkę, które musiało zostać zamienione na gola.

Drugi mecz Stali i Podbeskidzia o 16.30 czasu miejscowego w Gold City, gdzie Stal kończy swój turecki obóz.

PODBESKIDZIE BIELSKO-BIAŁA – FKS STAL MIELEC 2:2 (0:0)

Bramki: 0:1 Arkadiusz Górka (44); 0:2 Kacper Sadłocha (45); 1:2 Szymon Przystalski, samobójcza (60); 2:2 – Dimitar Iliev (70).

STAL: Marek Kozioł (41. Rafał Strączek) – Szymon Przystalski, Szymon Sobczak, Arkadiusz Górka, Bartosz Nowak, Jakub Arak, Michał Janota, Dominik Sadzawicki, Piotr Marciniec, Piotr Goliasz, Kacper Sadłocha.

PODBESKIDZIE: Wojciech Fabisiak – Kacper Gach, Bartosz Jaroch, Kamil Wiktorski, Paweł Moskwik – Kacper Kostorz, Łukasz Hanzel, Filip Matuszczyk, Dimityr Ilijew, Konrad Gutowski – Luboš Kolár.