Do głosowania uprawnionych było 100 elektorów. 54 oddało głosy na dra hab. inż. Piotra Koszelnika, prof. Politechniki Rzeszowskiej.
Dr hab. inż. Piotr Koszelnik urodził się w 8 listopada 1972 r. w Przemyślu. W 1996 roku ukończył kierunek technologia chemiczna na Wydziale Chemicznym Politechniki Rzeszowskiej. Pracę naukową rozpoczął już na III roku studiów w ramach działalności Studenckiego Koła Naukowego Chemików. Bezpośrednio po zdaniu egzaminu magisterskiego uzyskał zatrudnienie na stanowisku asystenta w Zakładzie Inżynierii i Chemii Środowiska na Wydziale Budownictwa i Inżynierii Środowiska Politechniki Rzeszowskiej, gdzie pracuje nieprzerwanie do dziś i obecnie nim kieruje.
W styczniu 2003 r. obronił rozprawę doktorską na Wydziale Inżynierii Budowlanej i Sanitarnej Politechniki Lubelskiej. Stopień doktora habilitowanego nauk technicznych w dyscyplinie inżynieria środowiska uzyskał decyzją Rady Wydziału Inżynierii Środowiska Politechniki Warszawskiej, po odbytym kolokwium habilitacyjnym w dniu 17 listopada 2009 r.
W Politechnice Rzeszowskiej pełnił wiele funkcji. Od 2012 do 2019 r. (przez dwie kadencje) był dziekanem Wydziału Budownictwa Inżynierii Środowiska i Architektury. Był i jest członkiem Senatu i komisji senackich, wydziałowych, rekrutacyjnych itp.
Zainteresowania naukowe dr hab. inż. Piotra Koszelnika, prof. PRz dotyczą zagadnień ochrony środowiska wodnego przed zanieczyszczeniami antropogenicznymi w tym zanieczyszczeniami nowej generacji (emerging pollutants). Jego praca doktorska oraz habilitacyjna dotyczyły problematyki ochrony przed eutrofizacją wód zbiorników zaporowych, w tym zbiornika Solina.
Nowy rektor jest współautorem patentu, zrealizował wiele prac zleconych w tym kierował zadaniami w ramach projektów finansowanych z NCBiR, gdzie liderami były jednostki przemysłowe. Uczestniczył w przygotowaniach projektów z partnerami z uczelni z Włoch, Szwecji, Holandii, Ukrainy, część tych działań dała owoce w postaci wspólnych publikacji. Recenzował kilkadziesiąt manuskryptów dla liczących się czasopism oraz granty stypendialne dla rządu Walii.
Wypromował 134 magistrów i inżynierów. Przez 13 lat był opiekunem Studenckiego Koła Naukowego. Ta działalność w ramach m. in. obozów naukowych nad Soliną czy w TPN zaowocowała licznymi publikacjami ze studentami, ale największym sukcesem w tym zakresie jest fakt, że kilku członków wspomnianego koła jest obecnie pracownikami Politechniki Rzeszowskiej.
Wspieramy Lokalny Biznes!
Piotr Koszelnik jest żonaty i ma jednego syna. Jest kibicem sportowym, namiętnym czytelnikiem książek: podróżniczych, reportaży, biografii oraz wybranych autorów kryminałów. Relaksuje się na łonie przyrody i słuchając spokojnej muzyki.
- Sport był i jest ważny w moim życiu. Grałem amatorsko w piłkę (jako bramkarz). Gra mój syn starając łączyć swoją pasję ze studiami. Dziś korzystam z możliwości kart Multisport (tak, wiem, powinienem więcej), nie wyobrażam sobie zimy bez nart. Jestem zapalonym kibicem. Bywam na meczach ligowych, kadry piłkarskiej, Speedway GP. Dostosowuję swój kalendarz do igrzysk olimpijskich, turniejów piłkarskich, mistrzostw lekkoatletycznych czy Tour de France. Skoki narciarskie oglądałem z zapałem gdy jeszcze nie był to „polski sport narodowy”, a telewizja transmitowała tylko drugie serie zawodów w Obestdorfie - czytamy na jego stronie.
POLECAMY:
Zaznacza tam także, że naprawdę lubi swoją pracę.
- Znajduję w niej wiele satysfakcji i przyjemności. Zawsze miałem szczęście, że na swojej drodze spotykałem ludzi przyjaznych, czy to jako swoich mistrzów i nauczycieli czy też teraz współpracowników. Zawodowo zajmuję się badaniem jakości środowiska i zagadnienia te są mi bardzo bliskie. Uważam, że powinniśmy jako społeczeństwa trochę więcej uwagi poświęcić temu elementowi naszego życia. Moje badania do doktoratu oraz habilitacji realizowałem na przestrzeni około dziesięciu lat w ekosystemie zbiornika Solina. Przez ten okres byłem tam niemal każdego miesiąca, czasem częściej. Wpłynąłem do każdej zatoki i widziałem jak niekorzystnie zmienia się ten „dziki” wydawało by się zakątek naszego kraju. Mogłem prowadzić te badania ponieważ posiadam patent sternika motorowodnego i nie tylko dlatego uważam, że będę dobrym sternikiem okrętu Politechnika Rzeszowska po niewątpliwie trudnych wodach najbliższych lat.
Głosowanie zostało przeprowadzone w sposób zdalny z wykorzystaniem środków komunikacji elektronicznej.
Krystian Herba: Wirus pokrzyżował mi bicie rekordu
Polska walczy z powodzią. Premier zapowiada pomoc
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Dołącz do nas na X!
Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?
Plotki, sensacje i ciekawostki z życia gwiazd - czytaj dalej na ShowNews.pl
- Paweł Wawrzecki przyłapany na mieście z żoną i dzieckiem. Rozkoszny malec skradł show
- Anita z "Sanatorium" uniknęła góry lodowej, poznała młodszego faceta! Wiemy, co dalej
- Gwiazdor "M jak miłość" porzucił Polskę dla Niemców. Zostało mu tostowanie chleba
- Felicjan Andrzejczak nie żyje. Do końca robił to, co kochał