Piotr Michalski z Sanoka bezkonkurencyjny podczas mistrzostw Polski w wieloboju sprinterskim

Piotr Michalski pewnie zwyciężył w mistrzostwach Polski w wieloboju sprinterskim w łyżwiarstwie szybkim Tomasz Sowa
Zawodnik Górnika Sanok Piotr Michalski z ogromną przewagą wygrał łyżwiarskie mistrzostwa Polski w wieloboju sprinterskim. Wśród kobiet najlepsza była Natalia Czerwonka.

Pod nieobecność rekordzisty Polski na 500 m Artura Wasia Piotr Michalski zakasował konkurencję wygrywając wszystkie cztery biegi na 500 i 1000 m pozostawiając tym samym w pokonanym polu swoich głównych konkurentów do złota Sebastiana Kłosińskiego i Artura Nogala.

- W ogóle nie spodziewałem się tego, że będę w stanie wygrać cztery dystanse. Szczególnie, że przyjechaliśmy tu od razu z Pucharów Świata, także do zawodów podeszliśmy z marszu, bez żadnych treningów. Chciałem przejechać po prostu cztery bardzo dobre biegi, ale absolutnie nie myślałem o tym, że mogą być to zwycięskie biegi – czytamy wypowiedź nowego mistrza Polski w wieloboju sprinterskim na stronie Polskiego Związku Łyżwiarstwa Szybkiego..

W rywalizacji pań najlepsza była Natalia Czerwonka, która tylko na otwarcie zmagań na 500 metrów była słabsza od Kaji Ziomek i Andżeliki Wójcik. Trzy kolejne starty kończyła na 1. miejscu pewnie wygrywając klasyfikację generalną. Druga w wieloboju była Karolina Bosiek,a trzecia Ziomek.

Zawody rozgrywano na Arenie Lodowej w Tomaszowie Mazowieckim, która niedawno została oddana do użytku. To pierwszy w Polsce kryty tor lodowy, obiekt jest jednym z najnowocześniejszych tego typu w Europie.