PKO BP Ekstraklasa. PGE Stal Mielec przygotowuje się do starcia z Rakowem Częstochowa

Miłosz Bieniaszewski
Materiały prasowe PGE Stali Mielec
W PKO BP Ekstraklasie mamy przerwę reprezentacyjną, ale to nie oznacza, że piłkarze PGE Stali Mielec odpoczywają.

W 22. kolejce PGE Stal Mielec przegrała na wyjeździe z Wisłą Kraków, a po niej w PKO BP Ekstraklasie rozpoczęła się przerwa reprezentacyjna. Trener Leszek Ojrzyński ma jednak do dyspozycji prawie całą kadrę, bo wyjechał jedynie Albin Granlund, powołany do kadry Finlandii. Mecz przeciwko Bośni i Hercegowinie, zakończony remisem 2:2, oglądał jednak z ławki rezerwowych.

Pozostali gracze w poniedziałek mieli wolne, a od wtorku wrócili do treningów. Wtedy rozpoczęły się przygotowania do najbliższego meczu z Rakowem Częstochowa, ale nie tylko.

- W trakcie tej przerwy musimy zrobić podbudowę na ostatnią część sezonu - mówił w rozmowie z nami Maciej Domański, pomocnik mieleckiej drużyny.

A przed nią niezwykle wymagający okres. W kwietniu rozegrają pięć meczów i to może się okazać kluczowy czas w walce o utrzymanie.

Aby mielczanie nie stracili rytmu meczowego w sobotę rozegrali mecz sparingowy z Termaliką Bruk-Bet Nieciecza. Było to możliwe, bo jej spotkanie w ramach 22. kolejki Fortuna 1 ligi zostało przełożone. PGE Stal wygrała z liderem zaplecza ekstraklasy 2:1, a gole dla ekipy Leszka Ojrzyńskiego strzelali Grzegorz Tomasiewicz z rzutu karnego i Andreja Prokić. Dla rywala trafił natomiast z jedenastki Roman Gergel.

Spotkanie to było utrzymywane w tajemnicy, a odbyło się w Woli Chorzelowskiej. Opiekun mieleckiej ekipy dał zagrać wszystkim dostępnym zawodnikom, co było dobrą okazją do przyjrzenia się swoim podopiecznym przed najważniejszą częścią sezonu.

Już w najbliższą sobotę na ulicę Solskiego 1 zawita Raków Częstochowa, a więc trzecia ekipa ekstraklasy. Mielczanie nie mogą jednak patrzeć na to z kim się mierzą, tylko muszą punktować, bo jeden punkt przewagi nad ostatnim Podbeskidziem Bielsko-Biała, to w zasadzie żadna zaliczka.

W piątek PGE Stal Mielec pokonała w meczu sparingowym lidera Fortuna 1 Ligi – drużynę Bruk-Bet Termalica Nieciecza. Mecz odbył się w Woli Chorzelowskiej.PGE FKS Stal Mielec – Bruk-Bet Termalica Nieciecza 2:1 (1:1)Bramki: 1:0 Tomasiewicz 15-karny, 1:1 Gergel 38-karny, 2:1 Prokić 49.

PGE Stal Mielec pokonała w sparingu Bruk-Bet Termalikę Nieci...