PKO Ekstraklasa. Stal Mielec przegrała z Lubinie i skomplikowała swoją sytuację [ZDJĘCIA, BRAMKI]

Konrad Karaś
Stal Mielec przegrała z Zagłębiem Lubin
Stal Mielec przegrała z Zagłębiem Lubin PAP/Sebastian Borowski
Piłkarze Kamila Kieresia wciąż nie są pewni utrzymania w PKO BP Ekstraklasie. W meczu otwierającym 33. kolejkę biało-niebiescy przegrali na wyjeździe 0:2 z Zagłębiem Lubin.

W pierwszej połowie zarysowała się przewaga gospodarzy, którzy już w 15. minucie byli bliscy strzelenia gola. Szczęścia w polu karnym Stali szukał Łukasz Łakomy, ale trochę pogubił się w momencie przyjęcia i piłka po jego strzale została zablokowana. W następnych minutach Zagłębie wypracowało sobie kilka kolejnych dobrych okazji, jednak za każdym razem świetnie interweniował Mrozek.

Niestety, w 33. minucie meczu już nic nie uchroniło mielczan przed stratą gola. Po wrzutce z prawego narożnika głową uderzał Bartosz Kopacz, po czym piłka odbiła się najpierw od Marcina Flisa, a później od Mateusza Matrasa i znalazła się pod nogami Tornike Gaprindaszwiliego. Piłka po mocnym strzale Gruzina wpadła do siatki.

W drugiej minucie doliczonego czasu gry lubinianie poszli za ciosem i zdobyli bramkę do szatni. Gaprindaszwili tym razem zagrał na obieg do Łakomego, ten podał płasko do Kurminowskiego, który trafił idealnie przy bliższym słupku.

W drugiej części spotkania podopieczni Kamila Kieresia od początku próbowali zdobyć bramkę kontaktową, ale w żadnej z prób nie udało im się pokonać greckiego bramkarza Sokratisa Dioudisa. Przyjezdni jedną z lepszych okazji na zdobycie gola mieli w 55. minucie, kiedy Getinger dograł z lewej strony do Hiszpańskiego, jednak ten, pozostawiony na 7. metrze bez krycia, nawet nie trafił w bramkę.

Swoje kolejne szanse mieli też miejscowi, ale nie zdołali oni już podwyższyć wyniku. I tak, mecz otwierający 33. kolejkę PKO BP Ekstraklasy zakończył się dwubramkową wygraną Zagłębia. Stalowcy liczyli w tym spotkaniu chociaż na remis, który już zapewniłby im pewne utrzymanie. Niestety piłkarzom z Mielca nie udało się tego osiągnąć i teraz będą oni zapewne liczyć na potknięcia innych zespołów broniących się przed spadkiem.

Zagłębie Lubin - PGE Stal Mielec 2:0 (2:0)

Bramki: 1:0 Gaprindaszwili 33, 2:0 Kurminowski 45+2.

Zagłębie: Dioudis - Kłudka, Kopacz, Ławniczak, Grzybek - Chodyna, Poletanović, Starzyński (64 Pienko), Łakomy (75 Makowski), Gaprindaszwili (75 Zivec) - Kurminowski (86 Dolezal). Trener Waldemar Fornalik.

PGE Stal: Mrozek - Hiszpański (74 Wolski), Kruk ż, Matras, Flis, Getinger (74 Leandro) - Mak (59 Hinokio), Gerbowski (80 Lebedyński), Wlazło (74 Żyra), Domański - Ciepiela ż. Trener Kamil Kiereś.

Sędziował: Malec (Łódź). Widzów: 5822.