PLEBISCYT SPORTOWY Zagłosuj na kandydatów do nagród dla sportowców, trenerów, drużyn i sportowych talentów

Akcja specjalna PLEBISCYT SPORTOWY 2022
Tegoroczna edycja Plebiscytu Sportowego rozpoczęta! Po raz kolejny nagrody zostaną przyznane najpierw w każdym mieście i powiecie, później w skali województwa, a następnie w wielkim ogólnopolskim finale. W tym roku partnerem plebiscytu jest PKN ORLEN - największy sponsor polskiego sportu zawodowego i amatorskiego.

Plebiscyt Sportowy Nowin to najstarszy i najbardziej prestiżowy ranking sportowców w naszym województwie. W tegorocznej, 63. edycji naszej akcji najpopularniejszych sportowców, osobno w miastach oraz każdym powiecie, wybiorą kibice - nasi Czytelnicy i internauci. Kandydatów do wyróżnień nominują dziennikarze z działu sportowego naszej redakcji oraz kluby sportowe. Już teraz swoje propozycje sportowców, trenerów i młodych sportowych talentów, które zasługują na wyróżnienie mogą zgłaszać nasi Czytelnicy.

FINAŁ
OGÓLNOPOLSKI

____________________

SPRAWDŹ WYNIKI
w finale wojewódzkim
Sportowiec Roku - kobiety
Sportowiec Roku - mężczyźni
Sportowy Talent Roku
Trener Roku
Drużyna Roku

_______________

SPRAWDŹ WYNIKI
w miastach i powiatach
Sportowiec Roku - kobiety
Sportowiec Roku - mężczyźni
Trener Roku
Drużyna Roku

Partnerem Plebiscytu Sportowego jest

KLIKNIJ i zobacz, jak PKN ORLEN wspiera sport

- Choć nasz plebiscyt sportowy ma tak długą tradycję, wciąż się rozwija - mówi Bogusław Kaczmarek, dyrektor rozwoju produktu B2C Polska Press Grupy. - Najpierw była to akcja organizowana osobno przez dzienniki regionalne w niektórych województwach, później plebiscyt objął wszystkie regiony. Dziś kończy go ogólnopolski finał, w którym biorą udział reprezentanci wszystkich województw, a zwycięzcy odbierają nagrody podczas wielkiej gali sportu w Warszawie.

KLIKNIJ i zobacz relację
z ogólnopolskiej gali
po poprzedniej edycji plebiscytu

- Jest wiele rankingów sportowych, które skupiają się na sukcesach najbardziej znanych polskich sportowców rywalizujących na europejskich i światowych arenach - dodaje Bogusław Kaczmarek. - Ale nasz plebiscyt jest wyjątkowy. Jego siłą jest to, że jest poświęcony sportowcom wszystkich dyscyplin i wszystkich szczebli rywalizacji. Nagradzamy nie tylko gwiazdy sportu, lecz także tych, którzy uprawią mniej popularne dyscypliny i młode talenty, które dopiero rodzą się w różnych zakątkach naszego regionu. Bo wszyscy sportowcy zasługują na nagrody! Wszyscy w osiąganie sukcesów wkładają tak samo dużo zaangażowania i sił, a radość ze zwycięstwa zawsze smakuje tak samo.

W tym roku nasz plebiscyt zyskał dużego i ważnego partnera, którym jest PKN ORLEN - największy sponsor polskiego sportu zawodowego i amatorskiego.

- Rola partnera tego plebiscytu jest zgodna z naszą misją i strategią - mówi Agata Pniewska, Dyrektor Biura Marketingu Sportowego, Sponsoringu i Eventów PKN ORLEN S.A. - Od wielu lat wspieramy polski sport na każdym poziomie - od amatorskiego po zawodowy. Towarzyszymy zarówno młodym zawodnikom, jak i największym gwiazdom różnych dyscyplin. Z przyjemnością będziemy partnerem plebiscytu, w którym nagrody przyznają kibice, bo to oni w sporcie są równie ważni, jak zawodnicy.

Pięć kategorii
i trzy etapy plebiscytu

Przyznając tytuły Sportowiec Roku nasi Czytelnicy będą głosować osobno na kobiety i mężczyzn. Taki podział jest w pełni uzasadniony - wszak na sportowych arenach panie i panowie rzadko rywalizują ze sobą. Jak co roku, przyznając tytuł Trener Roku nagrodzimy tych, którzy stoją za sukcesami sportowców. Sukcesy zespołowe zostaną docenione w kategorii Drużyna Roku.

W powyższych kategoriach plebiscytu nagrody zostaną przyznane w trzech etapach. W pierwszym, powiatowym etapie laureaci zostaną wybrani osobno w miastach i powiatach naszego województwa. Zwycięzcy awansują do wojewódzkiego finału. Tam na tych, którzy zdobędą najwięcej głosów, czekać będą nagrody finansowe, oraz awans do ogólnopolskiego finału, w którym wezmą udział laureaci ze wszystkich województw z całej Polski.

Osobno zostanie przyznany tytuł Sportowy Talent Roku. To kategoria plebiscytu prowadzona z myślą o najmłodszych zawodnikach stojących u progu sportowej kariery - utalentowanych sportowo dziewczynkach i chłopcach. Ta kategoria będzie rozgrywana w dwóch etapach - na początku w skali województwa, a następnie zwycięzcy awansują do finału ogólnopolskiego.

Prezentacje sportowców i trenerów
w gazecie i w internecie
oraz uroczyste sportowe gale

Przez cały czas trwania głosowania liderów rankingów będziemy prezentować w gazecie i w galeriach w internecie.

Nagrody dla laureatów plebiscytu zostaną wręczone podczas Gali Sportu Nowin, która odbędzie się w lutym. Zaproszenia na galę otrzymają wszyscy laureaci, w każdej kategorii, z każdego miasta i powiatu. Relacja z gali ukaże się na łamach gazety oraz internecie.

Po wręczeniu nagród we wszystkich województwach w Warszawie odbędzie się ogólnopolska gala plebiscytu, na którą zostaną zaproszeni zwycięzcy w każdej kategorii z każdego regionu.

Nagrody dla laureatów

Zwycięzcy w każdej kategorii plebiscytu z każdego miasta i powiatu otrzymają:

 • tytuł Sportowca, Trenera lub Drużyny Roku w mieście lub powiecie
 • medal i dyplom potwierdzające zdobycie tytułu
 • zaproszenie na wojewódzką Galę Sportu
 • awans do wojewódzkiego finału plebiscytu

W wojewódzkim finale na zwycięzców czekają medale i puchary, które zostaną wręczone podczas uroczystej wojewódzkiej gali sportu. Laureaci we wszystkich kategoriach plebiscytu za zajęcie pierwszego miejsca otrzymają:

 • tytuł Sportowca Roku, Trenera Roku, Talentu Sportowego Roku lub Drużyny Roku w naszym województwie
 • medal lub puchar
 • dyplom potwierdzający zdobycie tytułu
 • zaproszenie na ogólnopolską galę plebiscytu w Warszawie
 • nagrodę finansową w wysokości 2000 złotych
 • awans do ogólnopolskiego finału plebiscytu

Laureaci drugiego i trzeciego miejsca w rankingu wojewódzkim otrzymają dyplomy i medale lub puchary oraz także zdobędą awans do ogólnopolskiego finału plebiscytu.

W ogólnopolskim finale zwycięzcy w każdej kategorii otrzymają:

 • tytuł Sportowca, Trenera, Talentu Sportowego lub Drużyny Roku Polski
 • dyplom potwierdzający zdobycie tytułu
 • nagrodę finansową w wysokości 5000 złotych

SPONSOR

PARTNER

__________

PLEBISCYT SPORTOWY Zagłosuj na kandydatów do nagród dla sportowców, trenerów, drużyn i sportowych talentów

Informacji o akcji udziela:
Agnieszka Grzelka
tel. 502 499 776
(pn-pt w godz. 9-15)
e-mail: [email protected]

Regulamin plebiscytu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na nowiny24.pl Nowiny 24
Dodaj ogłoszenie