PLK. Miasto Szkła Krosno pokonało Polpharmę 72:64

luks
Tomasz Jefimow
Po dwóch porażkach z rzędu, Miasto Szkła Krosno wygrało w Starogardzie Gdańskim z miejscową Polpharmą 72:64.

W drugiej kwarcie Polpharma miała nawet pięć punktów przewagi, ale krośnianie szybko gonili wynik. Do samego końca pierwszej połowy spotkanie było niezwykle wyrównane. Wynik na 34:34 ustalił Andrija Bojić.

Trzecia kwarta ponownie była bardzo wyrównana. Nawet, gdy Miasto Szkła zdobywało czteropunktowe prowadzenie, to gospodarze błyskawicznie odpowiadali. Późniejsze akcje Jakuba Schenka powaliły Polpharmie odskoczyć na siedem "oczek".

W ostatniej kwarcie zespół trenera Michała Barana kontrolował sytuację, choć nie zbudował bezpiecznej przewagi. Świetnie spisywał się jednak Marcin Sroka, a w ważnych momentach nie zawodzili też Jayvaughn Pinkston oraz Jakov Mustapić.

Polpharma Starogard Gdański - Miasto Szkła Krosno 64:72 (20:19, 14:15, 17:20, 13:18)

Polpharma: Bojić 20, Schenk 10, Davis 7 (1x3), Milovanović 7, Flieger 6, Tanksley 6 (1x3), Szymański 5 (1x3), Thomasson 3, Dąbrowski 0.

Miasto Szkła: Pinkston 14 (10 zb.), Sroka 11 (1x3), Lejasmeiers 10 (2x3), Grochowski 8 (2x3), Gaddefors 6 (1x3), Mustapić 6 (6 as.), Alexis 5, Hajrić 4, Jakóbczyk 4, Oczkowicz 2.