Pływanie. Fabian Brożyniak, reprezentujący AZS Jarosław dał prawdziwy popis na Mistrzostwach Okręgu Województwa Podkarpackiego

Miłosz Bieniaszewski
Materiały prasowe
Na rozgrywanych w Nowej Dębie Mistrzostwach Okręgu Województwa Podkarpackiego prawdziwą gwiazdą był Fabian Brożyniak z AZS-u Jarosław, który wywalczył aż pięć złotych medali.

11-letni Fabian Brożyniak na Mistrzostwach Okręgu Województwa Podkarpackiego w pływaniu pokazał prawdziwą klasę.

Reprezentant AZS-u Jarosław i uczeń Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Jarosławiu wywalczył aż 5 złotych medali, a tym samym został wybrany najlepszym zawodnikiem mistrzostw.

Pierwsze złoto Fabian Brożyniak wywalczył na dystansie 50 m stylem dowolnym. Następnie był najszybszy na 50 m stylem motylkowym, a przy okazji pobił rekord życiowy.

Przerwa obiadowa nie wybiła z rytmu młodego sportowca, który triumfował na 100 m stylem dowolnym z nowym rekordem życiowym, a także na 50 m stylem grzbietowym. Tutaj do pobicia rekordu województwa zabrakło zaledwie 0,08 sekundy i Fabian czuł mały niedosyt.

- Postaram się zaatakować ten rekord w następnych zawodach

- zapewniał Fabian Brożyniak.

Ukoronowaniem dnia był start na 100 m stylem zmiennym, i tutaj również po złoto sięgnął zawodnik AZS-u Jarosław, bijąc kolejny w tym dniu rekord życiowy.

- Jest on młodym, perspektywicznym sportowcem. Zawsze sumienny i pracowity. Do swojej pasji podchodzi z pełnym zaangażowaniem i poświęceniem. W tym miejscu należy nadmienić, że w dążeniu do sukcesu bardzo mocno wspiera go cała najbliższa rodzina i to im oraz Fabianowi należą się podziękowania i ogromne gratulacje - powiedział Mateusz Leja, który wspólnie z Katarzyną Łaszkiewicz trenuje Fabiana Brożyniaka.