MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Po manifestacji pielęgniarek w Rzeszowie, dyrektor szpitala przy ul. Lwowskiej otrzymał list poparcia dla swoich działań

af
Na protest do Rzeszowa przyjechały w minioną sobotę pielęgniarki z całej Polski.
Na protest do Rzeszowa przyjechały w minioną sobotę pielęgniarki z całej Polski. Krzysztof Kapica
Po marszu, na którym pielęgniarki ze szpitala przy ul. Lwowskiej w Rzeszowie pokazały, że mają poparcie pielęgniarek z całej Polski, teraz Krzysztof Bałata, dyrektor szpitala, udowadnia, że jego działania i decyzje także popiera środowisko medyczne.

Ponad 50 dyrektorów placówek medycznych oraz innych osób i organizacji związanych ze służbą zdrowia na Podkarpaciu i poza regionem podpisało się pod listem poparcia dla działań Krzysztofa Bałaty.

- List ten jest (…) wyrazem poparcia dla działań dyrektora Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 2 w Rzeszowie w związku aktywnościami podejmowanymi przez niektóre związki zawodowe oraz sprzeciwem wobec działań dwóch związków zawodowych

- czytamy w liście.

Mowa tu o Zakładowej Organizacji Związkowej Związku Pielęgniarek Operacyjnych i Anestezjologicznych oraz Zakładowej Organizacji Związkowej Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych przy szpitalu przy ul. Lwowskiej w Rzeszowie.

Pod listem podpisał się m.in. marszałek Stanisław Kruczek odpowiedzialny za służbę zdrowia na Podkarpaciu, dyrektorzy szpitali w: Ustrzykach Dolnych, Krośnie, Tarnobrzegu, Przemyślu, Przeworsku czy zastępca dyrektora szpitala przy ul. Szopena w Rzeszowie.

Dodatkowe poparcie dla dyrektora płynie także z województwa podlaskiego, gdzie wcześniej Bałata pełnił funkcję dyrektora jednego z tamtejszych szpitali.

Około dwa tysiące osób bierze udział w manifestacji pielęgniarek, jaka dziś odbywa się w Rzeszowie.O godz. 11, przed szpitalem przy ul. Lwowskiej w Rzeszowie, zebrały się związki zawodowe pielęgniarek z całej Polski. Uczestnicy manifestacji następnie przemaszerowali ulicami Rzeszowa przed urząd marszałkowski. W ten sposób chciano pokazać solidarność ze zwolnionymi dyscyplinarnie pielęgniarkami oraz członkami organizacji pielęgniarskich pracujących w największym szpitalu na Podkarpaciu. Ok. godz. 14 do manifestujących wyszedł Stanisław Kruczek, członek zarządu województwa, przywitały go gwizdy.Manifestacja ma się zakończyć ok. godz. 16.

Wielki protest pielęgniarek w Rzeszowie. 2000 osób manifesto...

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wideo
Wróć na nowiny24.pl Nowiny 24