Pobicie na komendzie w Jarosławiu. Policjantka z zarzutami

  Pobicie na komendzie w Jarosławiu. Policjantka z zarzutami

  Roman Kijanka

  Nowiny

  Aktualizacja:

  Nowiny

  Pobicie na komendzie w Jarosławiu. Policjantka z zarzutami

  ©Archiwum

  Sprawa kobiety oskarżającej jarosławskich policjantów o pobicie prowadzona przez Prokuraturę Rejonową w Przemyślu dobiega końca. Zarzut przekroczenia uprawnień usłyszała policjantka.
  Pobicie na komendzie w Jarosławiu. Policjantka z zarzutami

  ©Archiwum

  Prokuratura już zebrała potrzebne opinie biegłych i kierując się dowodami postawiła zarzut policjantce biorącej udział w przesłuchaniu Małgorzaty Jabłońskiej.

  - Funkcjonariuszka została przesłuchana i został jej przedstawiony zarzut przekroczenia uprawnień. Nie przyznała się do winy - tłumaczy Jacek Staszczak, zastępca szefa przemyskiej prokuratury. - W przyszłym tygodniu skierujemy do sądu akt oskarżenia - zapewnia.

  Ze względu na dobro śledztwa nie chce mówić o szczegółach.

  Przypomnijmy. Do pobicia na jarosławskiej komendzie policji miało dojść 12 września ubiegłego roku po zatrzymaniu Małgorzaty Jabłońskiej wraz z mężem na ul. Bandurskiego w Jarosławiu. Według policjantów, małżeństwo awanturowało się i zakłócało ciszę nocną. Musieli ich uspokoić. Zatrzymani przedstawili inną wersję wydarzeń. Wynika z niej, że kobieta była brutalnie traktowana przez stróżów prawa i pobita.

  Postępowanie prokuratorskie obaliło część zarzutów skarżącej. By sprawę zakończyć czekano na ocenę pochodzenia obrażeń kobiety wydaną przez biegłych z Collegium Medicum z Uniwersytetu Jagiellońskiego i wynik badań DNA pobranego z rękawiczek policjantki. Te ustalenia miały kluczowe znaczenie przy stawianiu ewentualnych zarzutów.

  Janusz Dymek, komendant powiatowy policji w Jarosławiu zawiesił policjantkę w pełnieniu obowiązków służbowych.

  - Ma odebraną legitymację i broń. Nie przychodzi do pracy. W czasie zawieszenia dostaje połowę wynagrodzenia - wyjaśnia Marta Gałuszka, oficer prasowy komendanta.

  Komendant już wcześniej wymierzył kary dyscyplinarne tym policjantom, którzy w czasie wrześniowej interwencji naruszyli dyscyplinę służbową.

  - Dwóch funkcjonariuszy dostało ostrzeżenie o niepełnej przydatności do służby na zajmowanym stanowisku. Dwóch karę nagany w związku z popełnieniem przewinienia dyscyplinarnego - mówi Gałuszka.

  Czytaj treści premium w Nowinach24 Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (59)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (59) forum.nowiny24.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo