Poczta Polska – najważniejsi są ludzie

Materiał informacyjny Poczty Polskiej
Roman Piątek – listonosz z placówki pocztowej w Krakowie
Roman Piątek – listonosz z placówki pocztowej w Krakowie
Poczta Polska to firma, którą zna każdy. Działa od stuleci, ma rozległą sieć placówek pocztowych w całym kraju oraz zatrudnia tysiące pracowników na różnorodnych stanowiskach. Z zaangażowaniem wykonują oni swoje zadania, ale także poświęcają czas swoim pasjom.

Czym zajmuje się listonosz Poczty Polskiej?
Oczywiście przynoszę ludziom listy, paczki, emerytury, prasę, ale to nie wszystko. Jestem listonoszem ponad 30 lat i wciąż obsługuję ten sam rejon, więc doskonale znam wielu swoich klientów. Służę im pomocą także w wielu życiowych sprawach. W czasach kiedy tak wiele rzeczy dzieje się wirtualnie, ludzie, szczególnie starsi i samotni, bardzo potrzebują kontaktu z drugim człowiekiem.

Lubi Pan swoją pracę?
Zawsze byłem i będę ambasadorem Poczty Polskiej. Na przestrzeni tych kilkudziesięciu lat Poczta Polska znacząco się zmieniła, ale wciąż mam tutaj to, co jest dla mnie bardzo ważne. Pracuję z ciekawymi, inspirującymi i przychylnymi ludźmi oraz mogę realizować swoje pasje przy wsparciu firmy. Mam poczucie, że ludzie są tutaj naprawdę ważni, a ja osobiście dzięki nim widzę sens w tym co robię.

Co konkretnie można robić w Poczcie Polskiej, aby praca nie była tylko pracą?
Najlepiej posłużyć się własnym przykładem i doświadczeniami. Od zawsze chętnie angażowałem się w różne wewnętrzne inicjatywy. Jestem członkiem Pocztowej Grupy Biegowej oraz pocztowego Komitetu ds. Sportu i Turystyki, który popularyzuje czynny wypoczynek wśród pracowników i ich rodzin. Zorganizowałem także kilka pracowniczych wydarzeń biegowych. Zdecydowana większość moich zainteresowań pozasportowych też związana jest z pracą.

Jakie to zainteresowania i jak łączą się one z Pana pracą?
Z zamiłowania jestem historykiem i kolekcjonerem. Od lat staram się zgłębiać wiedzę nt. historii Poczty Polskiej. Kolekcjonuję wszystko, co związane jest z Pocztą. Mogę pochwalić się ogromnymi zbiorami modeli samochodów pocztowych, worków pocztowych i mundurów. Umieściłem je w prywatnym muzeum – Magazynie Rzeczy Pocztowych. Napisałem też zarys historii poczty w Nowej Hucie. Na Facebooku prowadzę profile Muzeum Poczty - Dawny Czar Historii oraz Poczta Główna w Krakowie. Spisuję też własne i zasłyszane od ludzi historie, tworząc cykl „Opowieści z torby”. Pokazuję w nich, jak na przestrzeni lat zmieniała się praca w Poczcie Polskiej. W ten sposób staram się ocalić od zapomnienia związanych z nią ludzi i ich opowieści. Oczyma pracownika dokumentuję też historię placówki pocztowej, w której pracuję. Jestem jedną z osób, które wchodzą w skład honorowego Pocztu Sztandarowego Poczty Polskiej.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na nowiny24.pl Nowiny 24
Dodaj ogłoszenie