Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Pod lupą: podkłady, korektory i pudry

al/Ula Sobol
Do rozprowadzenia podkładu wizażystka poleca gąbkę w kształcie jaja, czyli "beauty blender”. Podkreśla, że to magiczne narzędzie idealnie zespala podkład i korektory ze skórą. Ważne, aby gąbeczka przy nakładaniu była wilgotna. Uzyskany efekt jest naturalny i satynowy, bez żadnych smug, zacieków i nierówności - podpowiada Paulina Popek.
Do rozprowadzenia podkładu wizażystka poleca gąbkę w kształcie jaja, czyli "beauty blender”. Podkreśla, że to magiczne narzędzie idealnie zespala podkład i korektory ze skórą. Ważne, aby gąbeczka przy nakładaniu była wilgotna. Uzyskany efekt jest naturalny i satynowy, bez żadnych smug, zacieków i nierówności - podpowiada Paulina Popek.
Makijażowe sztuczki zdradza Paulina Popek, wizażystka z Pracowni Estilo Paulina Popek z Rzeszowa.

Poświęć minutę na każdy etap

Poświęć minutę na każdy etap

Po nałożeniu bazy odczekaj minutę zanim nałożysz podkład. Po nałożeniu podkładu poczekaj kolejną minutę zanim nałożysz następne warstwy kosmetyków.

Radzimy jak wykonać pierwszy etap makijażu, aby nie uzyskać efektu maski oraz co zrobić, aby był zarówno kryjący, trwały, jak i promienny.

Rozpromień cerę - nałóż bazę z pigmentami o lekko różowym kolorze. Uzyskasz efekt ożywionej, nawilżonej i trójwymiarowej skóry oraz większą trwałość makijażu. Pamiętaj jednak, że taka baza na całej twarzy sprawdza się tylko w przypadku skóry normalnej i suchej. Jeśli masz skórę tłustą unikaj dodatkowego blasku - odrobinę bazy możesz nanieść na same szczyty kości policzkowych.

Na tak przygotowaną skórę, nanieś swój podkład. Jeśli natomiast chcesz uzyskać delikatniejszy i letni "make-up", wymieszaj nieco bazy rozświetlającej z podkładem. Wówczas konsystencja twojego podkładu będzie delikatniejsza. Pozwoli oddychać skórze, a jednocześnie pięknie ją rozpromieni.

Starannie nakładaj podkład - nałóż podkład na wierzchnią stronę dłoni (zanim zaczniesz aplikować kosmetyk na twarz). Ogrzany do temperatury ciała będzie bardziej plastyczny i lepiej dopasuje się do struktury skóry. Nakładaj podkład cienkimi warstwami od środka twarzy do zewnątrz.

W razie konieczności dokładaj małe porcje. Jeśli nałożysz od razu grubą warstwę, uzyskasz efekt maski. Pamiętaj o dokładnym rozprowadzeniu podkładu na linii żuchwy i włosów. Omiń okolice oczu oraz partię pod brwią, a to miejsce rozświetl za pomocą korektora. Dla odmiany spróbuj innego niż opuszki palców sposobu aplikacji.

Zaprzyjaźnij się z korektorem pod oczy - zawsze wybieraj kolor jaśniejszy o ton (lub nawet dwa) od odcienia skóry. Korektor jest wielozadaniowy. Kamufluje cienie i niedoskonałości pod oczami. Rozświetla i modeluje. Utrwala makijaż oczu.

Wypełnia optycznie zmarszczki i bruzdy. Pokryj nim skórę powiek oraz partię pod oczami i łukiem brwiowym. Nałóż odrobinę na grzbiet i u nasady nosa. Rozetrzyj także wzdłuż linii zmarszczek. Wybieraj kolory beżowe - neutralne, ale pamiętaj również, że jego żółty odcień skutecznie maskuje sine przebarwienia i cienie pod oczami.

Utrwalaj efekty swojej pracy - nałożony podkład i korektor zabezpiecz sypkim lub prasowanym pudrem. Aby efekt był delikatny, wersję prasowaną nakładaj pędzelkiem z naturalnego włosia, a puder sypki - puszkiem kosmetycznym, wciskając go w skórę.

Z czym do pudru - gąbka daje grubszą strukturę kosmetyku i większy stopień krycia niż pędzel. Kosmetyk jest nieco bardziej widoczny na skórze. Jeśli masz tłustą skórę, która wymaga poprawek w ciągu dnia, zanim ją przypudrujesz, użyj bibułki matującej.

Modeluj i "otul słońcem" twarz - nie nakładaj bronzera na całą twarz. Jedynie pod szczyty kości policzkowych i na zewnętrznych liniach twarzy. Prawidłowo naniesiony bronzer potrafi zdziałać cuda - wyszczuplić optycznie twarz, skrócić podbródek, zmniejszyć czoło. Jednak nałóżmy go delikatnie tylko raz w ciągu dnia, bo dokładany da efekt zmęczonej, pomarańczowej lub zbyt ciemnej skóry.

Barwy dla policzków - pamiętaj o różu, który odświeża twarz i korzystnie wpływa na jej kształt. Do odcienia swojej karnacji dobierz ciepły lub chłodny kolor.

Ściętym pędzelkiem nałóż go na policzki między szczytem kości policzkowej, a jej załamaniem. Ważne jest, aby kosmetyk nie rzucał się w oczy jako odrębny kolor, a dawał miękką i naturalną barwę. Sposób nakładania zależy od kształtu twarzy. W przypadku twarzy owalnej, możesz nałożyć go na większej przestrzeni na kościach policzkowych lub bardziej z boku policzków. Jeśli masz pociągłą twarz, nakładając róż trzymaj się linii poziomej.

Możesz również użyć jasnych i perłowych odcieni, aby ją optycznie zaokrąglić. Jeżeli natomiast chcesz twarz wysmuklić kosmetyk nakładaj bardziej w linii pionowej. Twarzy w kształcie czworokąta dodaj różu z boku kości policzkowych oraz w zakolach czoła. Przy okrągłej buzi nie aplikuj błyszczącego i jasnego różu, ale raczej matowy.

Nakładaj go krótkimi i miękkimi ruchami pędzelkiem lub gąbeczką, pociągając od brzegu twarzy do kącika ust. Jeśli zauważysz nadmiar różu, nie wycieraj go chusteczką, a jedynie przyprósz pudrem sypkim, co złagodzi kolor i przejście od różu do skóry.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na nowiny24.pl Nowiny 24