Podatnicy chętnie rozliczają się przez Internet

  Podatnicy chętnie rozliczają się przez Internet

  Małgorzata Motor

  Nowiny

  Aktualizacja:

  Nowiny

  Podatnicy chętnie rozliczają się przez Internet

  ©Archiwum

  Edyty Furman, rzecznika prasowego Izby Skarbowej w Rzeszowie.
  Podatnicy chętnie rozliczają się przez Internet

  ©Archiwum

  Czy podkarpaccy podatnicy chętnie korzystają z możliwości rozliczania się z fiskusem przez Internet?

  Liczba osób rozliczających się przez Internet rośnie z roku na rok. W 2011 roku w województwie podkarpackim ponad 40 tys. podatników skorzystało z tej formy. W 2012 roku było to już przeszło 100 tys. podatników. Ponad 220 tys. osób rozliczyło się przez Internet w 2013 roku, a w 2014 roku - o 100 tys. osób więcej, bo ponad 320 tys.

  Skąd tak duże zainteresowanie?

  Stąd, że wysłanie deklaracji podatkowej przez Internet to najszybszy i najprostszy sposób złożenia zeznania. W ten sam sposób można złożyć również korektę. Przez Internet możliwe jest także złożenie zeznania z małżonkiem, bez konieczności składania przez drugiego z małżonków pełnomocnictwa.

  Co trzeba zrobić, żeby rozliczyć się przez Internet?

  Przygotować dane, które zabezpieczają autentyczność składanej deklaracji, czyli m.in. PESEL i kwotę przychodu wykazaną w zeznaniu za 2013 rok. Następnie wejść na stronę e-Deklaracje na www.portalpodatkowy.mf.gov.pl, pobrać i zainstalować z sekcji "Do pobrania" aplikację e-Deklaracje Desktop lub wtyczkę (plug-in).

  Czy taka forma rozliczania się z fiskusem jest bezpieczna?

  Tak, system e-Deklaracje jest darmowy, a wysyłane przy jego użyciu zeznanie zostanie przesłane bezpośrednio do urzędu skarbowego. Należy jednak pamiętać, że gwarancję bezpieczeństwa dają tylko te formularze, które zostały pobrane z zakładki e-Deklaracje. W przypadku pojawienia się wątpliwości zawsze można skorzystać z instrukcji obsługi formularzy interaktywnych, zamieszczonej w tej zakładce.

  Czytaj treści premium w Nowinach24 Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo