Podbeskidzie Bielsko-Biała po ponad 20 latach wraca na trzeci poziom rozgrywkowy. Srogie lanie od Miedzi Legnica i spadek

Jakub Maj
Jakub Maj
Podbeskidzie spadło z 1. ligi
Podbeskidzie spadło z 1. ligi krzysztof kapica
Pierwszoligowi piłkarze Podbeskidzia Bielsko-Biała przegrali w poniedziałek z Miedzią Legnica 1:6, co oznacza, że zostaną zdegradowani do drugiej ligi, czyli na trzeci poziom rozgrywkowy. Po raz ostatni "Górale" rywalizowali na tym szczeblu w sezonie 2001/2002.

Podbeskidzie spadło z Fortuna 1. Ligi!

W następnym sezonie bielski zespół wygrał rozgrywki trzeciej ligi, grupy trzeciej i awansował na zaplecze najwyższej klasy rozgrywkowej. W 2011 roku Podbeskidzie po raz pierwszy w historii awansowało do Ekstraklasy, w której występowało w pięciu sezonach z rzędu. Następnie przez cztery kolejne znowu grało w pierwszej lidze. W gronie najlepszych było ponownie w sezonie w 2020/2021. Bielszczanie w rywalizacji z najlepszymi drużynami w Polsce wówczas doznali aż 17 porażek i zajęli ostatnie miejsce.

Potem trzy sezony grali w pierwszej lidze. Za każdym razem w końcowej tabeli zajmowani miejsce poniżej oczekiwań, odpowiednio dziewiąte, siódme i 17.

Obecny sezon piłkarze w Bielska-Białej rozpoczynali rozgrywki pod wodzą Grzegorza Mokrego. Został on zwolniony 15 listopada. Wówczas zastąpił go Dariusz Marzec. Ten z kolei to stanowisko stracił 28 lutego. Od pierwszego marca "Górali" prowadzi Jarosław Skrobacz.

"Górale", aby zachować szansę na utrzymanie musieli w poniedziałkowym, wyjazdowym spotkaniu zdobyć trzy punkty. Jednak już w 2. minucie stracili bramkę, zaś w 12. minucie kolejną. Co prawda w 14. minucie Marcel Misztal zdobył gola na 1:2, ale było to jedyne trafienie bielszczan w tym spotkaniu. Do końca rozgrywek Podbeskidzie rozegra dwa mecze: na swoim stadionie z Chrobrym Głogów i na wyjeździe z Motorem Lublin. (PAP)

Sezon 2023/24 powoli dobiega końca, dlatego to dobra pora, żeby ocenić transfery klubów Ekstraklasy. Nie wszyscy zawodnicy się sprawdzili; wielu z nich bardzo rozczarowało fanów. Jednym z najlepszych przykładów jest Patryk Klimala, który jeszcze nie strzelił żadnego gola dla Śląska Wrocław. Oto najgorsze transfery w Ekstraklasie w ostatnich dwóch okienkach.Aby zobaczyć wszystkich zawodników klikaj strzałkę w prawo!

Największe wtopy transferowe klubów Ekstraklasy w obecnym se...