Wygrana Korony Handball w Kwidzynie

(PK)
W meczu pierwszej ligi piłkarek ręcznych, MTS Kwidzyn przegrał z Koroną Handball Kielce 26:28 (12:10).

MTS Kwidzyn – Korona Handball Kielce 26:28 (12:10)
Korona Handball: Januchta, Hibner – Czubaj, Zimnicka 3, Małecka 6, Rozmus 1, Kowalska, Janczyk 1, Skowrońska 1, Rosińska 10, Hajduk, Nowak 5, Kędzior 1.

Kielczanki broniły w Kwidzynie pozycji wicelidera, ale przez blisko 40 minut, na skutek wielu błędów i nieskutecznych rzutów naszych zawodniczek, prowadził zespół gospodarzy, w pierwszej połowie różnicą od jednej do trzech bramek, a w 38 minucie już 17:12. W tym momencie nastąpiło przebudzenie Korony Handball. – Dziewczyny nareszcie zaczęły grać swoją piłkę ręczną – mówił trener naszego zespołu, Tomasz Popowicz.

Już w 45 minucie był remis (18:18), a końcówka spotkania należała już do przyjezdnych, które w 59 minucie wygrywały 27:23. – Dobrze spisały się nasze trzy doświadczone rozgrywające: Marta Rosińska, Ala Nowak i Agnieszka Małecka, ale brakowało nam kogoś, kto mógłby im dać zmianę, bo kontuzjowana jest Dominika Więckowska, a inne młode zawodniczki jeszcze muszą się uczyć. Z bardzo dobrej strony pokazała się w obronie Kornelia Czubaj, która wyrasta na liderkę naszej defensywy – mówił kielecki szkoleniowiec.

Kolejny mecz Korona Handball rozegra dopiero za miesiąc, 2 kwietnia na wyjeździe ze Słupią Słupsk, ponieważ ich zaplanowany na 12 marca mecz z SPR Olkusz został przełożony.

W innych meczach: SMS ZPRP Płock - MTS Żory 23:19 (9:6), AZS AWF Warszawa - KPR Kobierzyce 22:26 (9:15), Słupia Słupsk - AZS UMCS Lublin 25:19 (14:8), SPR Olkusz - Aussie Sambor Tczew 36:20 (18:12).