MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Podkarpacka Komisja Filmowa z Wojewódzkim Domem Kultury przygotowała filmową ofertę online

beta/ WDK
PKF/ materiały prasowe
Podkarpacka Komisja Filmowa wraz z Wojewódzkim Domem Kultury przygotowała filmową ofertę online, dostosowaną do warunków domowej kwarantanny. Jest ona bezpłatna, skierowana zarówno do osób indywidualnych jak i szkół z Podkarpacia.

Od 4 kwietnia na kanale YouTube Podkarpackie Film odbywać się będą cyklicznie premiery online filmów Podkarpackiej Kroniki Filmowej.

- We wtorki i soboty o godz. 20 przed ekrany komputerów i smartfonów zapraszamy wszystkich sympatyków programu Podkarpacka Kronika Filmowa, którego zbiory to ponad 20 filmów, stanowiących zapis dziedzictwa kulturowego i społecznego regionu

- zachęca WDK.

Filmy te upamiętniają osoby i grupy społeczne, ich wkład w budowanie wizerunku regionu oraz życie codzienne; dokumentują istotne dla regionu wydarzenia, miejsca, elementy spuścizny, inicjatywy społeczne, które są ważne dla kultury i historii regionu.

Każdorazowo na kanale YouTube zaprezentowanych zostanie od dwóch do trzech produkcji. O aktualnie nadchodzących premierach i tytułach projekcji danego dnia widzowie informowani będą na facebookowym profilu Podkarpackie Film Commission.

Laboratorium filmowe

Projekt skierowany jest do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych z województwa podkarpackiego.

Dzieci i młodzież zaproszone są do sprawdzenia umiejętności jako twórca filmowy. To okazja do poszerzenia horyzontów wiedzy, talentu i pomysłowości.

Uczestnicy, zależnie od swoich upodobań, mają do wyboru dwa moduły konkursowe: filmy amatorskie oraz krytyka filmowa.

Podczas pierwszego modułu młodzi twórcy mogą zgłaszać swoje własne filmy, stworzone dowolną techniką, o wybranej kategorii tematycznej:

  • • „Tak to widzę” – świat, najbliższe otoczenie, rodzina, przyjaciele, inspiracje;
  • • „Moje miejsce, moja rodzina” – rodzinne historie, opowieści z wykorzystaniem zgromadzonych rodzinnych archiwów;
  • • dowolny temat wybrany przez szkolnego opiekuna merytorycznego lub przez Uczestnika.

W module krytyka filmowa uczestnicy wybierają dowolny film i podejmują próbę analizy dzieła w szerokim kontekście, z wykorzystaniem środków filmowego wyrazu oraz zastosowaniem wybranej formy:

  • • recenzja pisemna;
  • • video recenzja.

Szkoły i placówki mogły się zgłaszać do udziału do 3 kwietnia, ale uczestnicy indywidualni przez cały okres trwania.
Termin nadsyłania prac konkursowych upływa z dniem 10 czerwca.

Szczegóły, regulamin oraz formularz:
http://www.podkarpackiefilm.pl/pl/edukacja/laboratorium-filmowe

FA YOUNG AUDIENCE AWARD – nagroda młodej widowni Europejskiej Akademii Filmowej

- Zapraszamy młodzież w wieku 13-14 lat z województwa podkarpackiego do udziału w międzynarodowym wydarzeniu filmowym EFA Young Audience Award - Nagroda Młodej Widowni Europejskiej Akademii Filmowej - zachęca WDK.

To dziewiąta już edycja tego prestiżowego wydarzenia, ale pierwsza z udziałem naszego regionu.

Co roku młodzi jurorzy z 40 krajów europejskich, spośród trzech nominowanych filmów dedykowanych młodej publiczności, wybierają najlepszy film minionego roku. Podczas bieżącej edycji werdykt młodego jury ogłoszony zostanie 26 kwietnia, a poprzedzą to projekcje filmowe oraz międzynarodowe obrady - wszystko w wersji online.

W 2020 roku trzema filmami, które zobaczą członkowie jury są:

  • My Brother Chases Dinosaurs (Mio Fratello Rincorre I Dinosauri), reż. Stefano Cipani (Włochy/Hiszpania) - trailer: https://www.youtube.com/watch?v=qEnXpeRUots
  • My Extraordinary Summer With Tess (Mijn Bijzonder Rare Week Met Tess), reż. Steven Wouterlood (Holandia/Niemcy) - trailer: https://www.youtube.com/watch?v=TcIGY5ZrPds
  • Rocca Changes The World (Rocca Verändert Die Welt), reż. Katja Benrath (Niemcy) - trailer: https://www.youtube.com/watch?v=qtkSxIUCR7E

Pokazy filmów odbędą się 23-25 kwietnia na platformie streamingowej. Każdy juror otrzyma indywidualny dostęp i będzie miał możliwość obejrzenia filmów w dogodnym dla siebie czasie. Filmy posiadają napisy w języku polskim.

Jurorzy są zobligowani do obejrzenia wszystkich trzech nominowanych filmów.

W dniu 26 kwietnia, w godzinach od 9 do 16 jurorzy będą uczestniczyli w dyskusjach za pośrednictwem platformy Zoom, oraz w Gali Przyznania Nagród, udostępnionej za pośrednictwem strony EFA. Szczegółowy harmonogram wydarzenia zostanie przesłany jurorom, którzy zakwalifikują się do udziału.

Formularz zgłoszeniowy oraz szczegóły:
http://www.podkarpackiefilm.pl/pl/edukacja/efa-young-audience-award


ZOBACZ: Jak na Podkarpaciu Jan Komasa kręcił "Boże Ciało"

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na nowiny24.pl Nowiny 24