sportowy
    Podkarpacka Nike: Mateusz Cholewiak najlepszym piłkarzem...

    Podkarpacka Nike: Mateusz Cholewiak najlepszym piłkarzem 2017 roku na Podkarpaciu

    Zdjęcie autora materiału

    Łukasz Pado

    Nowiny

    Aktualizacja:

    Nowiny

    Poznaliśmy zwycięzców w Plebiscycie Podkarpacka Nike 2017. Najwięcej nagród trafiło do Stali Mielec. Najlepszym piłkarzem ubiegłego roku został wybrany bowiem Mateusz Cholewiak, Drużyną Roku wspomniana Stal, a Trenerem Roku Zbigniew Smółka. Wyróżniono też sponsora drużyny z Mielca firmę PGE.
    Oprócz wspomnianych nagrody odebrali: firma PGE - Sponsor Roku 2017, Jerzy Domaradzki – Działacz Roku, Ryszard Jędruch – Samorządowiec Roku, Bartłomiej Przybyło – Futsalowy Zawodnik Roku, Mateusz Czyżycki – Odkrycie Roku/Młodzieżowiec Roku; Grzegorz Cyboroń – Trener Wychowawca Młodzieży; Patrycja Motyka – Piłkarka Roku.

    Finałowa gala z udziałem blisko pół tysiąca osób odbyła sie w Hotelu Łańcut. Wśród gości byli znakomici przed laty piłkarze Grzegorz Lato i Jan Domarski, asystent trenera reprezentacji Polski w piłce nożnej Bogdan Zając, laureaci, a także oficjele z wiceministrem Jarosławem Stawiarskim na czele.

    Gości przywitał gospodarz gali senator Mieczysław Golba, prezes Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej. Imprezę zaś prowadzili Grzegorz Leśniak i Katarzyna Szewerniak.

    Wyboru najlepszy w poszczególnych kategoriach dokonała kapituła Podkarpackiej Nike złożona z działaczy Podkarpackiego ZPN i dziennikarzy.

    Przyznano też nagrody specjalne dla Jana Domarskiego, Grzegorza Lato i Bogdana Zająca za całokształt i zasługi dla piłki nożnej oraz dla Anny Skrzypczyk, młodej piłkarki Beniaminka Krosno, która zagrała m.in. w finale turnieju o Puchar Tymbarku.

    Nominowani i zwycięzcy w Plebiscycie XVI Gali Piłkarskiej “Podkarpacka Nike 2017” (wytłuszczone nominacje, które były w pierwszej trójce danej kategorii)

    Sponsor Roku - PGE (Stal Mielec)


    Stal-Systems (sponsor klubu Wólczanka Wólka Pełkińska)
    Watkem (Stal Rzeszów)

    Piotr Krztoń – Pro One – Delikatesy Centrum (Resovia)
    Tomasz Bil – Geo-Eko (Ekoball Sanok)
    Urząd Miasta Stalowa Wola (Stal Stalowa Wola)

    Działacz Roku - Jerzy Domaradzki (prezes LKS Pisarowce)


    Łukasz Krawczyk (prezes Heiro Rzeszów)
    Jacek Orłowski (prezes Stal Mielec)

    Marek Krupa (prezes Jedność Niechobrz)
    Stanisław Olejarka (prezes Wólczanka Wólka Pełkińska)
    Bogusław Rajtar (prezes Ekoball Sanok)

    Samorządowiec Roku - Ryszard Jędruch (wójt gminy Tryńcza)


    Roman Kałamarz (wójt gminy wiejskiej Jarosław)
    Andrzej Ożóg (burmistrz Sokołowa Młp.)

    Jan Juszczak (starosta krośnieński)
    Lucjusz Nadbereżny (prezydent Stalowej Woli)
    Jan Zuba (burmistrz Kolbuszowej)


    Futsalowy Zawodnik Roku - Bartłomiej Przybyło (Heiro Rzeszów)


    Krzysztof Pietluch (Góral Tryńcza)
    Bartłomiej Raba (Futsal Zarzecze)

    Mateusz Kocur (Futsal Team Przeworsk)
    Maciej Lech (Góral Tryńcza)
    Andrij Lutsiv (Heiro Rzeszów)

    Odkrycie Roku-Młodzieżowiec Roku - Mateusz Czyżycki (Siarka Tarnobrzeg)


    Kornel Kordas (Stal Rzeszów)
    Przemysław Stelmach (Stal Stalowa Wola)

    Piotr Gnatek (Wólczanka/Resovia)
    Konrad Misztal (Stal Mielec)
    Szymon Pankiewicz (Karpaty Krosno/Jagiellonia Białystok)

    Trener Wychowawca Młodzieży - Grzegorz Cyboroń (DAP Dębica)


    Dariusz Liana (Karpaty Krosno/kadra Podkarpacia)
    Marcin Maculski (Beniaminek Krosno)

    Roman Borawski (Resovia)
    Mariusz Litwin (TOP 9 Jarosław)
    Jacek Mikłasz (JKS Jarosław)

    Trener Roku - Zbigniew Smółka (Stal Mielec)


    Włodzimierz Gąsior (Siarka Tarnobrzeg)
    Paweł Załoga (Polonia Przemyśl)

    Szymon Grabowski (Resovia)
    Tomasz Kijowski (Rzemieślnik Pilzno)
    Grzegorz Sitek (Wólczanka Wólka Pełkińska)

    Drużyna Roku - Stal Mielec


    Ekoball Stal Sanok
    Siarka Tarnobrzeg

    Polonia Przemyśl
    Wisłoka Dębica
    Wólczanka Wólka Pełkińska

    Piłkarka Roku - Patrycja Motyka (Sokół Kolbuszowa Dolna)


    Katarzyna Czyż (Resovia)
    Paulina Pawlak (Start Jarosław)

    Aleksandra Byczek i Karolina Janas (obie Resovia)
    Anna Skrzypczyk (Beniaminek Krosno)

    Piłkarz Roku - Mateusz Cholewiak (Stal Mielec)


    Krystian Getinger (Stal Mielec)
    Mateusz Kocur (Wólczanka)

    Karol Dybowski (Siarka Tarnobrzeg)
    Piotr Marciniec (Stal Mielec)
    Sebastian Sobolak (LKS Pisarowce)

    Czytaj treści premium w Nowinach24 Plus

    Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

    Komentarze (2)

    Dodaj komentarz
    Wszystkie komentarze (2) forum.nowiny24.pl

    Najnowsze wiadomości

    Zobacz więcej

    Polecamy

    Najlepsze produkty Podkarpacia

    Najlepsze produkty Podkarpacia

    NAUCZYCIEL NA MEDAL

    NAUCZYCIEL NA MEDAL

    "Przebój sezonu" - komedia omyłek w listopadzie w Rzeszowie