Nowoczesne Centrum Wystawienniczo- Kongresowe powstaje w pobliżu lotniska w podrzeszowskiej Jasionce. Zostało usytuowane na terenie Podkarpackiego Parku Naukowo-Technologicznego.

Inwestycja realizowana przez samorząd woj. podkarpackiego kosztować będzie prawie 135 mln zł. Zgodnie z założeniami zespól nowych obiektów ma powstać do końca 2015 r.
W nowoczesnym centrum mają się mieścić również m.in. instytucje i agendy międzynarodowe. Termin zakończenia budowy centrum i rozliczenia projektu to koniec 2015 r. Budowa centrum kosztować będzie prawie 135 mln zł, z tej kwoty ponad 64 mln zł pochodzić będzie ze środków unijnych, a ponad 70 mln zł wyłoży województwo podkarpackie ze swojego budżetu.

Nadrabiamy zapóźnienia
W założeniu inwestorów centrum ma służyć gospodarce i promocji regionu. Terminy oddania tej inwestycji, która jest dofinansowana z UE, są napięte, ale obecny stan zaawansowania prac jest lepszy niż zakładał harmonogram.

Zdaniem wicewojewody podkarpackiego Alicji Wosik, przygraniczne położenie regionu przez lata było mankamentem i powodowało wielowiekowe zapóźnienia tego terenu. Dziś województwa nadrabiamy te zapóźnienia, również przy wsparciu UE.

Dwa połączone budynki
Centrum Wystawienniczo-Kongresowe Województwa Podkarpackiego powstanie w pobliżu terminalu lotniczego w Jasionce, na terenie Podkarpackiego Parku Naukowo-Technologicznego. Będzie składać się z dwóch połączonych ze sobą budynków. W pierwszym ulokowana będzie część kongresowa, m.in. z największą na Podkarpaciu aulą na tysiąc osób.
Natomiast drugi budynek będzie przeznaczony na działalność wystawienniczą i biurową. Łączna powierzchnia centrum wyniesie ponad 27,5 tys. m kw.