Podkarpackie ligi siatkówki. Wisłok Strzyżów przegrał i dał się dogonić Lubczy Racławówka

kara
Tomasz Sowa
W Podkarpackiej 1 Lidze Mężczyzn drugą przegraną w sezonie zaliczyła niezatrzymana do niedawna ekipa ze Strzyżowa.

Podkarpacka 1 Liga Kobiet

UKS MOSiR Jasło w ramach zaległej kolejki zmierzył się z UKS-em 15 Przemyśl i wygrał w bardzo dobrym stylu (pierwszego seta do 6). Gospodynie były murowanymi faworytkami, ponieważ przemyślanki nie wygrały jeszcze w tym sezonie nawet seta. Dzięki zwycięstwu jaślanki przesunęły się na drugą pozycję w tabeli.

Po zaciętym spotkaniu wyższość rywala musiały uznać siatkarki Maratonu Trzciana, co spowodowało spadek na czwartą lokatę. – Przegrywamy 2:3, ale co to był za mecz. Kawał dobrej siatkówki i niesamowite emocje – napisano na stronie klubu z Trzciany.

WYNIKI:

UKS MOSiR Jasło - UKS 15 Przemyśl 3:0 (25:6, 25:13, 25:15)

Mark-Bud Lubcza Racławówka - UKS Maraton Trzciana 3:2 (23:25, 25:17, 25:21, 26:28, 15:10)

Podkarpacka 1 Liga Mężczyzn

Tym razem Wisłok musiał uznać wyższość drużyny z Czudca. Przegraną Wisłoka wykorzystała także Racławówka, która w tej kolejce ograła u siebie outsidera z Tarnobrzega – obecnie Lubcza ma tyle samo punktów co strzyżowianie.

WYNIKI:

Marmax Czudec - Wisłok Strzyżów 3:2 (25:15, 22:25, 25:27, 25:23, 18:16)

Lubcza Racławówka - Siarka Tarnobrzeg 3:0 (25:22, 25:16, 25:20)

AKS V LO Rzeszów II - Głogovia Głogów Młp. 3:1 (23:25, 25:20, 25:23, 27:25)

Anilana Rakszawa - Żagiel Radymno 3:1 (25:22, 16:25, 25:20, 25:17)

Mecz Klima Błażowa - TSV Sanok został przełożony.

Pauza: Gmina Łańcut.

Podkarpacka 2 Liga Mężczyzn

W pojedynku rzeszowskich drużyn bezapelacyjnie lepsi okazali się siatkarze AKS-u. Pierwszego seta wygrali z przytupem do 9, a w kolejnych kontrolowali sytuację. Tym samym wciąż pozostają niepokonani i mogą cieszyć się z bardzo efektownego wejścia w sezon 2021/22.