MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Matura 2024 z języka polskiego w Zespole Szkół nr 3 w Tarnobrzegu, czyli w popularnej "Budowlance" Zobacz zdjęcia

Marcin Radzimowski
Marcin Radzimowski
64 tegorocznych absolwentów liceum i technikum z Zespołu Szkół numer 3 w Tarnobrzegu "Budowlanka", we wtorek 7 maja o godzinie 9 rano przystąpiło do pierwszego egzaminu maturalnego - pisemnego z języka polskiego.

Egzamin z języka polskiego w tarnobrzeskiej "Budowlance"

ZOBACZ> Odpowiedzi i arkusz CKE matury z języka polskiego w 2024 roku

Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie podała, że na Podkarpaciu do egzaminów dojrzałości przystąpi 18 150 osób. Egzamin z języka polskiego trwa 240 minut.

Matura 2024 w Tarnobrzegu

Jak podaje tarnobrzeski magistrat w Tarnobrzegu do egzaminu dojrzałości zgłoszonych zostało 532 uczniów szkół, dla których organem prowadzącym jest miasto i 151 absolwentów szkół średnich, które nie są prowadzone przez jednostkę samorządu terytorialnego.

Sesja główna tegorocznego egzaminu maturalnego potrwa od 7 do 24 maja, w tym: część pisemna – od 7 do 24 maja oraz część ustna – od 11 do 16 maja (z wyjątkiem 12 maja) oraz od 20 do 25 maja.

Najwięcej uczniów zmierzy się w Tarnobrzegu z egzaminami dojrzałości w Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika - 186, w Zespole Szkół nr 1 - 75, Zespole Szkół nr 2 - 47, liceum Zespołu Szkół nr 3 - 24, technikum ZS nr 3 - 40, liceum Zespołu Szkół im. Ks. St. Staszica ("Górnik") - 55 i technikum Zespołu Szkół im. Ks. St. Staszica "Górnik" - 105.

Zobacz zdjęcia z matury w "Budowlance

W Katolickim Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Pawła II do matury zgłoszonych zostało 7 uczniów, w Euro-Szkole BIS Niepublicznym Zespole Szkół dla dorosłych - 30 w Policyjnym LO i 26 w Branżowej Szkole II Stopnia.

W Społecznym Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Małego Księcia - 25 i w I Społecznym Liceum Ogólnokształcącym im. Jana h. Tarnowskiego - 73.

Zdający, którzy ukończą szkołę ponadpodstawową w roku szkolnym 2023/2024, przystąpią do egzaminu maturalnego z następujących przedmiotów obowiązkowych: w części ustnej z języka polskiego i języka obcego nowożytnego. W części pisemnej na poziomie podstawowym z: języka polskiego, matematyki i języka obcego nowożytnego.

W 2024 roku każdy absolwent ma obowiązek przystąpić do egzaminu maturalnego z jednego przedmiotu dodatkowego na poziomie rozszerzonym, a w przypadku języka obcego nowożytnego – na poziomie rozszerzonym albo dwujęzycznym. Absolwent może również przystąpić do egzaminu dodatkowego z maksymalnie pięciu kolejnych przedmiotów dodatkowych. Wybory maturzystów w tym zakresie są najczęściej podyktowane wymaganiami rekrutacyjnymi określonymi przez uczelnie.

od 7 lat
Wideo

Polacy badają kosmos

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Podkarpackie