Podlasie Biała Podlaska wypunkowało Karpaty Krosno

Przemysław Markocki
Karpaty (błękitne stroje) przegrały w Białej Podlaskiej 0-2.
Karpaty (błękitne stroje) przegrały w Białej Podlaskiej 0-2. TOMASZ JEFIMOW
Zwycięstwo gospodarzom zapewnił Damian Guzek, który dwukrotnie pokonał Piotra Hajduka i wypunktował "Karpaciarzy". Goście bardzo się starali, ale nie potrafili trafić do siatki.

Guzek pierwszą okazję bramkową miał już w pierwszej akcji meczu, ale najpierw strzelił wprost w Hajduka, a później nie potrafił cennie dobić. W 32. minucie ponownie na drodze stanął mu bramkarz Karpat, ale tym razem przy drugim podejściu już się nie pomylił dając prowadzenie miejscowym.

Po przerwie strzelec pierwszej bramki kolejny raz dał o sobie znać. Tym razem, po indywidualnej akcji uderzył precyzyjnie po ziemi i zrobiło się 2-0.

Chwilę później dobić krośnian mógł Rafał Borysiuk, który minimalnie chybił. W końcówce meczu Karpaty podkręciły tempo, ale w dalszym ciągu nie potrafiły znaleźć sposobu na nieźle grającą defensywę gospodarzy. Najlepszą okazję zmarnował kilka minut przed końcem Krzysztof Szymański, który nie trafił do pustej bramki.

PODLASIE BIAŁA PODLASKA - KARPATY KROSNO 2-0 (1-0)

1-0 Guzek (32, dobitka własnego strzału), 2-0 Guzek (56, indywidualna akcja).

PODLASIE: Jekimow - Bojarczuk, Bożyk, Woroniecki, Szendel - Sobiczewski (76. Litwinczuk), Borysiuk, Maksymiuk, Guzek - Piotrowicz (83. Jesionek), Magier.
KARPATY: Hajduk - Gąsiorek, Hryhrowycz, Włodarski, Majcher (61. Czaja) - Buczek, Popielarz, Kijowski (86. Śliwiński), Gonet - Szymański, Biliński.
SĘDZIOWALI Marek Mirosław oraz Daniel Osiński i Andrzej Głowacki (Lublin). ŻÓŁTE KARTKI: Sobiczewski - Śliwiński. WIDZÓW 500.