Piotr Rutkowski
Jarosław Skrzyczyński był najlepszym z Polaków podczas zawodów Grand Prix na Cavaliadzie Poznań 2022 Robert Woźniak
Medal Veroniki Pawluk podczas mistrzostw Europy i siódmy triumf w cyklu Cavaliada Tour Jarosława Skrzypczyńskiego to jedne z głównych wydarzeń polskiego jeździectwa w 2022 roku.

Brązowy medal Pawluk podczas ME w jeździectwie

Veronica Pawluk na D'Artagnanie 187 zdobyła w Strzegomiu brązowy medal w ujeżdżeniu w konkursie freestyle z muzyką jeździeckich mistrzostw Europy w konkurencji kuców, koni o wzroście do 149 cm. Polce brązowy medal zapewnił wynik 77,490 procent.

Złoty medal wywalczyła Niemka Mia Allegra Lohe na klaczy Tovdals Golden Future Imperial - 80,355, a srebrny Holenderka Maddy Dijkshoorn na Boogie De L'Aube - 77,795.

W rywalizacji drużynowej ME Polska sklasyfikowana została na ósmym miejscu w stawce 16 startujących.

Cavaliada Kraków

Konkurs Grand Prix Cavaliada Kraków w Tauron Arenie wygrał reprezentant Holandii Jack Ansems na klaczy Fliere Fluiter, a cały cykl Cavaliada Tour zakończył się triumfem Jarosława Skrzyczyńskiego na 9-letnim ogierze Inturido. To było jego siódme zwycięstwo w całym cyklu.

Cavaliada Poznań

Do finałowej rozgrywki o nagrodę PKO BP zakwalifikowało się 10 zawodników. Podczas niej bezkonkurencyjny był Remco Been, który rozpoczął finałową rywalizację i od razu zakomunikował rywalom, że trudno będzie go pokonać. Holender w dwóch przejazdach był nie tylko bezbłędny, ale również najszybszy. Jadący na koniu Holland VD Bisschop przejechał 7-przeszkodowy tor w czasie 36,76 sekundy.

- Podczas zawodów była bardzo dobra atmosfera. Mimo że jechałem dwukrotnie jako pierwszy udało się wygrać - powiedział zwycięzca zawodów, który otrzymał nagrodę w wysokości 52 tysięcy złotych.

Na drugim miejscu uplasowała się Irma Karlsson, natomiast najniższe miejsce na podium zajął inny z Holendrów - Niels Kersten na koniu Grieg S. Najlepszy z naszych reprezentantów - Jarosław Skrzyczyński (jadący na koniu Inturido) - swój przejazd w dogrywce przejechał bezbłędnie, jednak do miejsca na podium zabrakło mu 0,04 sekundy! Z kolei Natalia Stefańska, która przebojem zakwalifikowała się do finałowej rozgrywki, podczas drugiego przejazdu zaliczyła dwie zrzutki.