NOWINY24
  ZDROWIE

  Nowiny na weekend

  Rozwiń
  NOWINY24
  Zwiń

  Nowiny na weekend

  • Osiem ważnych i ciekawych faktów na temat nadwagi i otyłości
  • Zdrowie po polsku, czyli na co chorują Polacy? [RAPORT]
  • Mity i fakty na temat soczewek kontaktowych

  Pogoda na luty 2019. Sprawdź długoterminową prognozę pogody...

  Pogoda na luty 2019. Sprawdź długoterminową prognozę pogody na luty i zaplanuj już teraz swoje ferie zimowe!

  ak

  Nowiny

  Aktualizacja:

  Nowiny

  Pogoda na luty? Prognoza pogody zaskoczy nas mrozem? A może wprost przeciwnie - wysoką temperaturą? Sprawdzamy, na jaką pogodę na ferie zimowe możecie
  1/6
  przejdź do galerii

  Pogoda na luty? Prognoza pogody zaskoczy nas mrozem? A może wprost przeciwnie - wysoką temperaturą? Sprawdzamy, na jaką pogodę na ferie zimowe możecie liczyć! ©Andrzej Banas / Polska Press

  Pogoda na luty zaskoczy nas mrozem czy odwrotnie: nadzwyczaj wysokimi temperaturami? Śnieżnie czy słonecznie? Takie pytania zadają sobie przede wszystkim ci, którzy planują wyjazd na ferie zimowe. Nie oszukujmy się jednak: długoterminowa prognoza pogody na luty interesuje niemal każdego. W końcu wszyscy musimy jakoś dotrwać do zimy! Sprawdzamy zatem jaka będzie pogoda w lutym!

  Prognoza pogody na luty? Jaka będzie pogoda w ferie zimowe?


  Idzie luty, kuj buty!
  To przysłowie oznaczało jedno – luty to miesiąc mroźny, na który należy się odpowiednio przygotować. Czy tak będzie i w tym roku? Długoterminowa prognoza pogody na luty już jest i daje nam pewien ogląd na sytuację. Zatem jaka pogoda czeka nas w lutym?

  Pogoda na luty: mróz czy ciepło?


  Jeśli spodziewacie się w nadchodzącym miesiącu potężnych mrozów, jest bardzo prawdopodobne, że się zawiedziecie.
  Pogoda na luty nie zapowiada się szczególnie mroźnie, choć oczywiście nie oznacza to, że będzie wyjątkowo ciepło. Za dnia jednak przewiduje się temperaturę lekko poniżej zera, a od połowy lutego będzie ona nawet na plusie! Noce będą oczywiście chłodniejsze, ale i tak temperatura nie powinna wtedy spać poniżej 11 stopni na minusie. Pogoda na luty nie przeraża więc mrozami, a jak będzie z opadami?  Prognoza pogody na luty: czy będzie padał śnieg?


  Skoro zima w pełni, a do tego ferie zimowe, to pewnie wielu osobom marzyłyby się opady śniegu. Czy można liczyć na to, że właśnie to przyniesie nam luty? Prognoza pogody nie pozostawia złudzeń. Opady śniegu będą pojawiały się jedynie sporadycznie i nie będą obfite. W niektóre dni pojawi się nawet odrobina deszczu, również marznącego, przez co można spodziewać się utrudnionych warunków na drogach. Większość dni w lutym będzie jednak bez opadów, a im bliżej końca miesiąca, tym częściej słońce będzie wyglądało zza chmur.

  Trzeba przyznać, że w gruncie rzeczy długoterminowa prognoza pogody na luty wygląda całkiem atrakcyjnie i na pewno sprzyja wyjazdom na ferie zimowe.

  Zima stulecia zaczęła się w sylwestrową noc 1978 roku. Gdy wszyscy świetnie się bawili, zaczął sypać śnieg. I nie przestawał. Zobaczcie archiwalne z

  Zima stulecia 1978/1979 rozpoczęła się w sylwestrową noc ZDJĘCIA ARCHIWALNE

  23

  Fot. Narodowe Archiwum Cyfrowe: Ponad 180 tysięcy fotografii z NAC (www.nac.gov.pl)  Oczywiście należy mieć na uwadze, że zawsze najbardziej trafna prognoza pogody jest do 60-84 godzin, niemniej jednak prognozy długoterminowe nie są całkowicie bezzasadne, choć nie zawsze sprawdzają się co do joty. Ten artykuł będziemy aktualizować na bieżąco, dlatego zawsze znajdziecie tu aktualną prognozę pogody na luty!

  Szukasz innych informacji o pogodzie?

  Jak zachować się w czasie burzy?

  Czytaj treści premium w Nowinach24 Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Polecamy

  Nabór do konkursu na Młodzieżową Nagrodę Karola Wielkiego

  Nabór do konkursu na Młodzieżową Nagrodę Karola Wielkiego

  Zrób sobie prezent na Walentynki! Weź udział w loterii Nowin i wygraj mieszkanie

  Zrób sobie prezent na Walentynki! Weź udział w loterii Nowin i wygraj mieszkanie

  Hakerzy kradną dane ze smartfonów, zabezpiecz je.

  Hakerzy kradną dane ze smartfonów, zabezpiecz je.

  Zobacz, gdzie dobrze zjeść w Rzeszowie

  Zobacz, gdzie dobrze zjeść w Rzeszowie